Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Cdn Sitesinin Google Tarafından Indexlenmesi Problemi.

10 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
533 Görüntüleme
(@ramazanozcan)
Gönderiler: 35
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,
Yapı olarak cdn kullanmaya karar verdik fakat cdn.siteadi.com olarak oluşturduğumuz takma isim orjin olarak siteadi.com domainini kullanmakta yani ayrıca bir ftp erişimimiz söz konusu değil.dolayısıyla google tarafından cdn.siteadi.com indexlenmeye başlandı.Üstelik görsellerdede aynı problem söz konusu.Bu sorun başına gelen yada çözüm önerisi olan varsa yardımcı olabilir mi?

Gönderildi : 13/02/2017 16:27

(@zulfumehmetozcifci)
Gönderiler: 731
Prominent Member

İyi günler Ramazan bey,

Google belli aralıklada veritabanınında güncellemeler yapıyor.  https://www.google.com/webmasters/  adresine kayıt oluşturup web sitenizi tanımladıktan sonra Gerekli ayarları yaptığınız takdirde google veri tabanında güncellemeleri sonrasında googlede web siteniz istediğiniz gibi görünecektir.

Kişisel bir olay

Gönderildi : 14/02/2017 15:23

(@ramazanozcan)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Daha önce siz böyle bir tanımlama yaptınız mı cdn.siteadi.com sitesini webmaster e eklemek için siteye kod yerleştirilmesi gerekecektir.Bunu nasıl ypabiliriz ? Sonuçta cdn.siteadi.com sitesi orjin olarak siteadi.com sitesini baz almakta.

Gönderildi : 15/02/2017 11:14

(@zulfumehmetozcifci)
Prominent Member

HTML kodunu siteye yerleştirmeniz yeterli olacaktır. Size verilecek kodu indexlenen sayfanızın (Meta-Tag) Head tagının içinde uygun bir yere kopyalamanız yeterli olacaktır. Demek istediğinizi tam olarak anlamadım şimdi www.siteadi.com ve siteadi.com aynı yere çıkar. cdn.siteadi.com da mı aynı yere çıkıyor. cdn kullanmanızdaki amaç nedir site adresini burda yada özelden yazabilir misiniz?

Kişisel bir olay

Gönderildi : 15/02/2017 12:54

(@ramazanozcan)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba ilginiz için teşekkür ederim özelden site adınız yazdımcdn.siteadi.com da aynı yere çıkıyor.Biz cdn firmasına tüm dosyaların cachelenmesini istedik.İşi abartmışlar sanırım.

Gönderildi : 15/02/2017 13:35

(@zulfumehmetozcifci)
Prominent Member

İndexlenmesinde bir sıkıntı varmı? Cache oluşturma amacınız nedir? Şimdi popüler olan hem ücretsiz hem de ücretli hizmet alabileceğiniz cloudflare var. Hem cache oluşturuyor. Hem ddos saldırılarına karşı koruma ve bir çok özellik barındırıyor. Sadece yapmanız gereken domain name serverini cloudflare size vereceği name serverlere yönlendirmek. Ben şu anda kişisel domainimde kullanıyorum. Hem aylk trafikte baya bir düşüş gözledim. 

Kişisel bir olay

Gönderildi : 15/02/2017 13:50

(@ramazanozcan)
Trusted Member
Konu başlatıcı

İndexlenmesi sonucu google tarafından kopya içerik olarak algılanmasından endişe ediyoruz.Cdn kullanma amacımız tamamıyle yurtdışı odaklı yurtdışından gelen kullanıcıların en yakın pop noktasından css, js,jpg vs. dosyaları çekmesi amacıyla kullanmak istiyoruz.Cloudflare, maxcdn gibi yerlere geçebiliriz, fakat aynı problemleri yaşarmıyız bilemiyoruz.

Gönderildi : 15/02/2017 14:47

(@uguraytaskin)
Gönderiler: 52
Trusted Member

Buna benzer bir durum (yani benzediğini sanıyorum.) bizde de var.

http://cdnd.siteadi.com/project/crops/  şeklinde görsellere bakarken geliyor. 

Aynı şeyden mi bahsettik emin olamadım.

Gönderildi : 17/02/2017 13:08

(@ramazanozcan)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Doğrudur Uğuray bizde ek olarak görsel dışında web indexlemelerinde de içerik görmekteyiz.Kopya içerik endişemiz var.Bir çözüm üretebilmiş değiliz.

Gönderildi : 24/02/2017 12:16

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba

Prof. olarak CDN hizmeti veren yerli firmalarada bunu danışabilirsiniz. 

https://www.netdirekt.com.tr/cdn.html

Gönderildi : 26/02/2017 02:51

Paylaş: