Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

credential guard hatası yada uyarısı nedir

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,844 Görüntüleme
(@erhansen)
Gönderiler: 183
Reputable Member
Konu başlatıcı

merhaba arkadaşlar

elimde vmware ile kurulu 5 adetr server ve 2 adet client pc var

tam olarak emin olmamamla birlikte windows 10 a veeam kurdum onun etkisi olmuş olabilir diye yazıyorum

ve hyper v ilede bir adet server kurdum

vmware deki serverları açmaya çalıştığımda credential guard kapatmayla alakalı bir mesaj geliyor vmware da pc leri ve serverları açamıyroum

daha önce başına gelmiş olan varmıdır yada veeam dan dolayı mı yaptı

şimdiden teşekkürler

Gönderildi : 07/02/2017 15:14

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

merhaba;

hata yada uyarı nedir?

Gönderildi : 08/02/2017 03:40

(@huseyincetin)
Gönderiler: 27
Eminent Member

(@erhansen)
Reputable Member
Konu başlatıcı

peki bu hata veeam yüklediğim için mi oluyor yoksa vmware nin yanına hyper v yüklediğim için mi oluyor verdiğini,z makaleyide tam olarak anlayamadım ama

Gönderildi : 09/02/2017 02:12

(@huseyincetin)
Gönderiler: 27
Eminent Member

Hata mesajı olan ekran görüntüsünü gönderebilir misiniz ?

Gönderildi : 09/02/2017 12:06

(@erhansen)
Reputable Member
Konu başlatıcı

sorunu çözemedim arkadaşlar daha önceki maillerde çözüm sunmuşlardı ama ingilizcem pek iyi değil ama sorunun kaynağını öğrendim

hyper v kurduğum için vmware böyle bir hata veriyormuş hyper v nin bir özelliğini kaldırınca 

daha değişik bir uyarı verdi hyper v rolunu kaldırın vmware çalışır diye uyarı veriyor 

ilgilenen arkadaşlara teşekkürler ama hyper v ile vmware yi aynı anda şu an için çalıştıramadım

Gönderildi : 11/02/2017 18:26

(@mucahityilmaz)
Gönderiler: 498
Honorable Member

Hocam iki hypervisor aynı anda nasıl çalışacak ? Anca birini devre dışı bırakarak sistemi açarsanız olur. Aşağıdaki adrese bir bakın isterseniz..

https://jorgequestforknowledge.wordpress.com/2012/05/26/using-both-microsoft-hyper-v-and-vmware-workstation-on-the-same-machine/

Gönderildi : 11/02/2017 19:42

Paylaş: