Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Vmware High Availability Host

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
676 Görüntüleme
(@serafettindincer)
Gönderiler: 106
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Cluster kurdum ha aktif ettim 3 tane hostum çalışıyor bütün sanal makinaları kapattım bütün hostlarda sonra bütün hostları yeniden başlattım ilk açılan host bütün sanal makinaları üzerine almış diğer hostlarda açıldı ama eski yerine geri gelmedi hangi sanal makinanın hangi hostta sabit kalacağını seçebiliryormuyuz tamam ilk açıldığında diğer hostlarda başlamaya çalıştı sonra kendi asıl bulunduğu host açıldı ama oraya geri gelmiyor el ile taşımak gerekiyor nasıl yapabilirim ?

Gönderildi : 23/12/2016 11:37

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

bu işlemi DRS rule ile yapabilirsiniz. Clusterüzerine tıkladığınız sağ taerafta DRS bölümü olacak. DRS Group Manager bölümüne hangi hostlar için ve vmler birer grup oluşturun bir altındaki Rules bölümünde de bu bu vmler bu hostta çalışsın diye bir kural seçin. Böylelikle tüm hostlar açıldıktan sonra sunucuları istediğiniz hostlarda çalışması için zorlayacak ve vmotion ile taşıyacaktır.

Gönderildi : 23/12/2016 11:56

(@serafettindincer)
Estimable Member
Konu başlatıcı

bu işlemi DRS rule ile yapabilirsiniz. Clusterüzerine tıkladığınız sağ taerafta DRS bölümü olacak. DRS Group Manager bölümüne hangi hostlar için ve vmler birer grup oluşturun bir altındaki Rules bölümünde de bu bu vmler bu hostta çalışsın diye bir kural seçin. Böylelikle tüm hostlar açıldıktan sonra sunucuları istediğiniz hostlarda çalışması için zorlayacak ve vmotion ile taşıyacaktır.

Teşekkürler

Dediğiniz şekilde yaptım diyelim 10 tane sanal makinayı 1 hostta çalışsın dedim mesela daha sonra 1 host aşırı şekilde kaynak tüketmeye başladı diğer hostlara geçermi sanallar kalırmı sabit ?

Gönderildi : 23/12/2016 14:12

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

Kuralda must yazarsanız DRS bu sunucuları sadece çalışsın dediğinz hostlarda tutar.

Gönderildi : 26/12/2016 14:32

(@serafettindincer)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Kuralda must yazarsanız DRS bu sunucuları sadece çalışsın dediğinz hostlarda tutar.

Bilgilendirme İçin Teşekkürler

Gönderildi : 27/12/2016 21:42

(@fatihvural)
Gönderiler: 264
Reputable Member

Merhaba,

Bu ayarı 6.5 te göremedim tam olarak nerededir acaba ?

Gönderildi : 07/03/2017 13:46

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

Merhaba,

Merhaba,

Cluster'ı seçtikden sonra Configure > VM Host Rules bölümünden rule yazabilirsiniz. Virtual machine to host seçeneği ile virtual machine'leri belirli host'larda çalıştırabilirsiniz.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 07/03/2017 15:50

(@fatihvural)
Gönderiler: 264
Reputable Member

Teşekkürler bahsedilen şekilde oldu.

Merhaba,

Merhaba,

Cluster'ı seçtikden sonra Configure > VM Host Rules bölümünden rule yazabilirsiniz. Virtual machine to host seçeneği ile virtual machine'leri belirli host'larda çalıştırabilirsiniz.

Gönderildi : 07/03/2017 17:03

Paylaş: