Forum

Vcenter ' a bağlana...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Vcenter ' a bağlanamıyorum

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,209 Görüntüleme
(@OmerDeviren)
Gönderiler: 47
Trusted Member
Konu başlatıcı

Üstadlar Merhaba,

VCenter'a vSphere Client üzerinden erişim sağlayamıyorum. Kullanıcı adı ve şifresinin yanlış olduğunu söylüyor. (domain kullanıcı adı ve şifresi ile giriyorum)

Hostlarıma da domain kullanıcı adı ve şifresiyle giremiyorum.

vCenter'ın bağlı bulunduğu host'a local kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yapabiliyorum.

vCenter'ı yeniden başlattım ama herhangi bir etkisi olmadı, hala vCenter'a erişemiyorum.

Web arayüzünden girmeyi denedim, host&cluster gibi menülerde gezindim üzerinde hiç host falan göremedim. Her şey bomboş, sanki vCenter sıfır gibi duruyor.

Kontrole nereden başlamalıyım ? 

Saat değişimlerinin bir etkisi olmuş olabilir mi ? 

Teşekkürler

Gönderildi : 31/10/2016 19:31

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

Üstadlar Merhaba,

VCenter'a vSphere Client üzerinden erişim sağlayamıyorum. Kullanıcı adı ve şifresinin yanlış olduğunu söylüyor. (domain kullanıcı adı ve şifresi ile giriyorum)

vCenter'ın bağlı bulunduğu host'a local kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yapabiliyorum.

vCenter'ı yeniden başlattım ama herhangi bir etkisi olmadı, hala vCenter'a erişemiyorum.

Web arayüzünden girmeyi denedim, host&cluster gibi menülerde gezindim üzerinde hiç host falan göremedim. Her şey bomboş, sanki vCenter sıfır gibi duruyor.

Teşekkürler

Merhaba,

vCenter sunucusu domain'e dahil ise ve saat değişikliği yapıldı ise bu sebep olabilir. [email protected] kullanıcısı ile login olmayı denermisiniz? Bu arada hangi sürümü kullanıyorsunuz?

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 31/10/2016 22:21

(@OmerDeviren)
Gönderiler: 47
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

vSphere 6 versiyonunu kullanıyoruz. administrator olarak giriş yapamıyorum fakat root kullanıcısı ile giriş yapabiliyorum.

İkisi de aynı şeyler mi ?

DC ' de saat değişikliği yapıldı evet.

Nasıl yol izlemeliyim ?

Gönderildi : 31/10/2016 22:29

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

Üstadlar Merhaba,

Teşekkürler

Merhaba,

vCenter sunucusu domain'e dahil ise ve saat değişikliği yapıldı ise bu sebep olabilir. [email protected] kullanıcısı ile login olmayı denermisiniz? Bu arada hangi sürümü kullanıyorsunuz?

Merhabalar,

vSphere 6 versiyonunu kullanıyoruz. administrator olarak giriş yapamıyorum fakat root kullanıcısı ile giriş yapabiliyorum.

İkisi de aynı şeyler mi ?

DC ' de saat değişikliği yapıldı evet.

Nasıl yol izlemeliyim ?

vCenter'a root ile mi bağlanıyorsunuz? Ozaman vCenter Server Appliance kullanıyorsunuz. vCenter'ı domain'den düşürüp tekrar domain'e almayı denermisiniz?

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 31/10/2016 22:32

Paylaş: