Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

vcenter dizayn

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
365 Görüntüleme
(@KenanDogan)
Gönderiler: 938
Noble Member
Konu başlatıcı

ortama bir vcenter kurdum. 10 host'a ibm storage  bağlı diğer 10 host'a bir dell storage bağlı. networkler aynı kabinler faklı. vcenter altında 2 cluster oluşturacağım. vcenter altına 2 tane datacenter ikonumu acmalıyım yoksa bir tane datacenter acıp iki cluster mı  yapayım. Birde tek distributed switch oluşturup her iki clustarı buna bağlayacağım. her iki clusterdaki sanal makinalar tek distributed switch uzerinde olacak. yapı da sorun olur mu ?

Gönderildi : 27/08/2016 19:48

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

ortama bir vcenter kurdum. 10 host'a ibm storage  bağlı diğer 10 host'a bir dell storage bağlı. networkler aynı kabinler faklı. vcenter altında 2 cluster oluşturacağım. vcenter altına 2 tane datacenter ikonumu acmalıyım yoksa bir tane datacenter acıp iki cluster mı  yapayım. Birde tek distributed switch oluşturup her iki clustarı buna bağlayacağım. her iki clusterdaki sanal makinalar tek distributed switch uzerinde olacak. yapı da sorun olur mu ?

Merhaba,

vSphere'in hangi sürümünü kullanacaksınız bilmiyorum ama Tek bir datacenter altında cluster'ları almanız daha iyi olacaktır. Distributed switch açısından hiçbir problem olmaz, bu şekilde kullanan birçok ortam mevcut.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 29/08/2016 16:35

Paylaş: