Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hyperv sanal makineler

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
407 Görüntüleme
(@aslanalemdar)
Gönderiler: 72
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhbalar arkadaşlar 

Kendi imkanlarım ile kendimi geliştirmek istiyorum. Bu yüzden Server 2012 üzerine Hyper V kurup sanal makineler ile test ortamı yapacağım.

Sorum size çok basit gelebilir. Kusuruma bakmayın. Hyper v üzerinde virtual sw tanımladığım zaman sanal  makinelerin hem internete çıkması hem de birbirini görmesi ve domaine alabilmem için nasıl bir ayar yapmam gerekiyor. Şimdiden teşekkür ederim.

Gönderildi : 07/05/2016 02:42

(@cemkilic)
Gönderiler: 396
Reputable Member

Merhbalar arkadaşlar 

Kendi imkanlarım ile kendimi geliştirmek istiyorum. Bu yüzden Server 2012 üzerine Hyper V kurup sanal makineler ile test ortamı yapacağım.

Sorum size çok basit gelebilir. Kusuruma bakmayın. Hyper v üzerinde virtual sw tanımladığım zaman sanal  makinelerin hem internete çıkması hem de birbirini görmesi ve domaine alabilmem için nasıl bir ayar yapmam gerekiyor. Şimdiden teşekkür ederim.

dc promp özlııgı server 2012 de olmadıgı ıcın domaıne almak ıcın actıve dırectory kurarak ıse baslayabılırsınız 

clıentların ınternete cıkması ıcın dns zone olusturusturabılırsınız onun dısında bılgısayarların bırbırını görmesı hangı rolde baglanmak ıstedıgınıze baglı

kafanızda nasıl bır senaryo varsa onu uygulayın

remote desktop - dhcp-termınal server kullanar olusturdugunuz kullanıcıları yada bılgısayarların bırbırını görmesını saglayabılrsınız

Gönderildi : 07/05/2016 04:17

(@aslanalemdar)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Öncelikle desteğinizi için teşekkür ederim. DHCP ile ip dağıtmadan domaine alma işlemini yapamıyorum anladığım kadarı ile doğrudumudur acaba ? 

Gönderildi : 08/05/2016 01:47

(@aslanalemdar)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhbalar arkadaşlar 

dc promp özlııgı server 2012 de olmadıgı ıcın domaıne almak ıcın actıve dırectory kurarak ıse baslayabılırsınız 

clıentların ınternete cıkması ıcın dns zone olusturusturabılırsınız onun dısında bılgısayarların bırbırını görmesı hangı rolde baglanmak ıstedıgınıze baglı

kafanızda nasıl bır senaryo varsa onu uygulayın

remote desktop - dhcp-termınal server kullanar olusturdugunuz kullanıcıları yada bılgısayarların bırbırını görmesını saglayabılrsınız

DHCP kurduğum zaman yine domaine alamadım ama galiba network ayarlarını yanlış yapıyorum. görüntüde ki gibi yaptım ama galiba yanlış. Nasılyapmam gerekiyor acaba ? 

Gönderildi : 08/05/2016 02:15

(@cemkilic)
Gönderiler: 396
Reputable Member

merhaba resımde IDE kısmına bir ıso dosyası tanımlamamıssınız mıcrosoftun ınternet sıtesınden ıso dosyasını ındırıp IDE kısmına acmayı deneyın

daha sonra actıve dıretory kısmından clıentı domaıne aldıktan sonra DHCP role unu kurun iyi calısmalar

Gönderildi : 09/05/2016 18:26

Paylaş: