Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Failover Cluster Domain Controller yapılandırması hakkında

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
514 Görüntüleme
(@HakanKOKEN)
Gönderiler: 1
New Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar. Forumunuzu düzenli olarak takip ediyorum. Sizleri selamlıyorum.

Benim sorum Failover Cluster ile ilgili. Ortamda NOD1(S2012R2) ve NOD2(S2012R2) ve Fiziksel Storage bulunuyor. Her iki NOD Storage Fiber ile bağlı. Malum Failover için Domain Controller isteniyor. Fakat ortamda DC yok ve istenmiyor. Ayrı bir makine çalıştırmakta istemiyoruz. DC yi NOD1 e kursam, NOD2 yi DC ye katabiliyorum. Sonrasında FC kurulumunda sorun çıkarmı acaba? Yada DC için herhangi yeni bir makine eklemeden hangi senaryoyu uygulayabilirim? Teşekkürler.  

Gönderildi : 05/05/2016 21:55

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4324
Co-Helper

http://www.cozumpark.com/forums/thread/291575.aspx

Burada tartışılmıştı olabilecekleri görmüş olursunuz. Sizin istediğiniz önerilen bir yapı değil. Birini DC yaparsanız o node down olduğunda çakılmamak için diğerini de ADC yapmanız lazım o zaman. Cluster node'larına olabildiğince role atanmaması gerekir. Basit bir PC'i dahi DC yapabilirsiniz ancak unutmamak lazım ki Cluster için DC sihhati hayati. Microsoft cluster'a razı olupta DC istenmemesi garip.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 05/05/2016 23:30

(@ahmetmusakosali)
Gönderiler: 366
Reputable Member

Server 2016 ile birlikte Workgroup yani domain ortamı olmadan Cluster yapma imkanı geldi.

güvenilir mi sorusuna ise cevabım çok uzun süredir production gibi TP4 üzerinde çalışıyor. Hiç sorun yaşamadım. 

Önerim Server 2016 ile Workgroup olarak Cluster kurmanız

Gönderildi : 06/05/2016 08:41

Paylaş: