Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

cpu

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
461 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

bir cluster içinde 2 esxi 5.5 host var. her bir host da 2x8 16 vcpu var . ben bir hosta daki sanal makinalara toplamda 28 vcpu versem cluster da nasıl bir sorun olur. sanal makinaların bu kadar cpu ihtiyacı yok gercek olarak. diğer host 12 vcpu calışıyor. fazla verdiğim host daki sanal makinalara cpu atarken host da yer yok cpu verilmez uyarısı alırmıyım ?

Gönderildi : 14/03/2016 01:16

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

bir cluster içinde 2 esxi 5.5 host var. her bir host da 2x8 16 vcpu var . ben bir hosta daki sanal makinalara toplamda 28 vcpu versem cluster da nasıl bir sorun olur. sanal makinaların bu kadar cpu ihtiyacı yok gercek olarak. diğer host 12 vcpu calışıyor. fazla verdiğim host daki sanal makinalara cpu atarken host da yer yok cpu verilmez uyarısı alırmıyım ?

Merhaba,

Gereksiz CPU vermek yarardan çok zarar sağlar. Oyüzden VMware ortamlarında CPU önemlidir. Eğer fazla CPU verirseniz Ready değerleri ile karşılaşabilirsiniz. Konu ile ilgili aşağıdaki link'i inceleyebilirsiniz.

CPU ready time hakkında

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 14/03/2016 12:28

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

sorumu söyle sorayım. bir hostta 16 vcpu var ben sanal sunuculara 28 vcpu verdim. ne olur cpu ekleme sırasında hata alırmıyım fazla cpu atandı diye ?

Gönderildi : 14/03/2016 23:07

(@tolgaasik)
Gönderiler: 383
Illustrious Member

Merhaba Dursun,

16 vCpu sağlanan hostta 28 vcpu 'lu makine açamazsın. Limitin, hostun sana sağladığı vCPu kadardır. Bununda hesaplanması

Host Cpu Sayısı x Core Sayısı x 2 (hyperthread) = total vCpu

Gönderildi : 15/03/2016 01:29

Paylaş: