Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

hyper v yedekleme hakkında

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
351 Görüntüleme
(@salimkose)
Gönderiler: 119
Estimable Member
Konu başlatıcı

windows 2008 r2 üzerine kurulu sanal sunucuların yedeğini online olarak windows backup üzerinden alamadığımız için , Başka bir Windows 2012 server kurup bunun üzürinden windows backup ile hyper v sanal yedeklerini almamız mümkünmü.

Teşekkürker

Gönderildi : 19/02/2016 13:52

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Salim Bey,

Sanal sunucular üzerindeki Windows Server Backup ile yedek almaya çalışıyorsunuz? Yoksa fiziksel sunucu üzerindeki Windows Server Backup ile mi? Sanal sunucular üzerindeki Windows Server Backup özelliğini aktif edip istediğinizi yapabiliyor olmanız gerekiyor.

İyi Çalışmalar.

Gönderildi : 19/02/2016 14:20

(@salimkose)
Gönderiler: 119
Estimable Member
Konu başlatıcı

windows 2008 hyper v üzerinde sanal sunucularım winbackup alırken sanal sunucular kapalı olması gerekiyor.Windows 2012 win backup ile online olarak sanal sunucu yedekleri alınabiliyormuş.Benim istedidiğimde farklı bir 2012 server kurup bunun üzerinden windows 2008 üzerinde ki Hyper V sanal sunucu yedekleri alınabilirmi demek istedim.

Teşekkürker

Gönderildi : 19/02/2016 14:34

(@emrahyilmaz-2)
Gönderiler: 1087
Noble Member

Veeam ücretsiz backup aracı var. Onu da deneyebilirsiniz.

Gönderildi : 19/02/2016 17:52

(@cahityolacan)
Gönderiler: 514
Super Admin

Emrah YILMAZ Hocam çok güzel bir ürün önermiş windows un yedeklemesi yerine Veeam Free edition kullanmanız en güzeli olur gibi.

Cahit YOLAÇAN
vExpert - vExpert NSX - CCNA- MCSE - CEH
https://www.vmwaretv.com

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 22/02/2016 14:49

Paylaş: