Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

hyper v silinen sanal sunucu

14 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
2,016 Görüntüleme
(@salimkose)
Gönderiler: 119
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba 

hyper v üzerinde sunucu üzerinde yaşanan problemler den dolayı 1 sanal sunucu kayboldu , sanal sunucunun Vhd ve xml config dosyaları duruyor ,Tekrar nasıl hyper v üzerinde dahil edebilirim.yeni makina oluşturup yaptığımda bütün ayarları sıfır olarak geliyor.

Teşekkürker.

Gönderildi : 03/02/2016 11:57

(@okanozbey)
Gönderiler: 1308
Okan ÖZBEY

Merhaba,

XML dosyasını açarak MAC adresini alın Hyper-v'de yeni vm oluşturup vhd dosyasını gösterin ve oluşturduktan sonra settings'den vm mac adresini basın. 

Kolay gelsin.

www.okanozbey.com

Gönderildi : 03/02/2016 12:12

(@salimkose)
Gönderiler: 119
Estimable Member
Konu başlatıcı

Ziya bey teşekkürler Hemen deniyorum

Gönderildi : 03/02/2016 13:09

(@okanozbey)
Okan ÖZBEY

Rica ederim, kolay gelsin.

www.okanozbey.com

Gönderildi : 03/02/2016 19:14

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Benzer bir sorunu ben server 2012'de ara ara yaşamıştım(birden fazla kez). Zaman zaman 1-2 sanal sunucu kayboluyordu konsoldan. Her seferinde serverı bir kaç restart ettiğimde düzeliyordu. Ekibe sorduğumda aşağıdaki linki incelememi söylemişlerdi ama update ler ile sorun düzelmişti.

http://koppihle3.blogspot.com.tr/2013/06/hyper-v-virtual-machines-disappear.html

Gönderildi : 04/02/2016 02:24

(@selimhangurbuzz)
Gönderiler: 353
Honorable Member

konuyu hortlatıyorum ama bende aynı problem oldu server kapadım açtım sanal sunucularımdan 1 tanesi gitti.

yardımcı olabilirmisiniz

Gönderildi : 14/04/2016 23:50

(@okanozbey)
Okan ÖZBEY

Merhaba,

VMMS ( Hyper-V Virtual Machine Management ) servisini restart edip tekrar kontrol edermisiniz ?  Ancak bu bir hata yukarıda ki verilen linki inceleyebilirsiniz veya Event loglara bakarak bir hata var mı kontrol edebilirmisiniz.

www.okanozbey.com

Gönderildi : 15/04/2016 11:40

(@selimhangurbuzz)
Gönderiler: 353
Honorable Member

Ziya hocam 

yukarıdaki linke bakarak yapmayı başardım teşekkürler.

Saygılarımla.

Gönderildi : 15/04/2016 12:27

(@cemildogan)
Gönderiler: 36
Trusted Member

sayın Ziya hocam,

aynı sorun bende oldu sanal exchange server hyper-v consolundan kayboldu..Farklı bir vm açtım diskleri gösterdim..çalıştırdım..Fakat lisanslarım kayboldu..exchange üzerinde pop3 connector lisansı gitti..konsolda bunu nasıl geri getirebilirim......

Kolay gelsin......

Gönderildi : 06/06/2016 15:49

(@okanozbey)
Okan ÖZBEY

Merhaba, 

Bildiğim kadarıyla bu tarz bir işlemden sonra Exchange aktivasyonunu tekrar yapmanız gerekecek. Eğer elinizde lisans anahtarı yok ise yani lisans key'i başka bir yere not almadıysanız microsoft ile görüşmeniz en doğrusu olacaktır.

www.okanozbey.com

Gönderildi : 06/06/2016 15:55

(@cemildogan)
Trusted Member

microsoft lisansında bir sıkıntı yok..pop3 connector lisansı internnetten aktive ediyor...eğer eski id yi konsola getirebilirsem aslında sorun kalmayacak...eski id nin xml dosyası mevcut ama konsola geri getiremedim...

Gönderildi : 06/06/2016 16:47

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32986
Illustrious Member Yönetici

POP3 connector? Hangi Exchange sürümü bu?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 06/06/2016 17:40

(@cemildogan)
Trusted Member

hakan bey iyi çalışmalar

windows 2003 server üzerine kurulu 2003 exchange....biz pop3 connector ile mailleri ISP hizmeti veren hosttan alıyoruz accountlara mailleri dağıtıyor...

burada id değiştiği için (quantum pop3 connector kullanıyorum) trial durumuna geçti o da süresi geçtiği için doğal olarak çalışmıyor....internetten active ediyor..Id değiştiği için pop3 connector devre dışı kaldı....

Gönderildi : 06/06/2016 19:56

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32986
Illustrious Member Yönetici

Çok eski sürümler, ne yazık ki üretici ile görüşmeniz lazım, durumu kendilerine anlatırsanız muhtemel yardımcı olurlar.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 07/06/2016 00:52

Paylaş: