Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

VMware Workstation Pro12.0.

10 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
631 Görüntüleme
(@AliCelebi)
Gönderiler: 7
Active Member
Konu başlatıcı

selamün aleykum

sizlere VMware Workstation Pro12.0. ile ilgili sorum olacak

ben VMware Workstation Pro 12.0. kullanıyorum programı C: ye kurdum İşletim sistemlerimi D: bölümüm de klasör oluşturdum oraya kurdum sorum şu! PC ye format attım VMware Workstation Pro 12 yi  tekrar kurdum D: deki işletim sistemimi geri getiremiyorum

işletim sisteminde kurulu programlarım vardı video eğitimlerden geri getirildiğini izlemiştim aynı işlemleri yapıyorum olmuyor yardımcı olursanız sevinirim

işletim sistemim Windows 7 /64 bit

Ram:16 gb

İşlemci:İ7 3770

Gönderildi : 27/01/2016 02:11

(@yasinakilli)
Gönderiler: 384
Illustrious Member

Merhaba Ali bey,

Anladığım kadarıyla Sanal makineleri kurduğunuz D diskinize de format atmışsınız ?

Şayet durum böyle ise öncelikle o disk üzerine herhangi dosya yazma silme işlemi yapmadan önce "GetDataBack" veya "Active File Recovery" gibi yazılımlar ile önce D diski üzerinde bir veri kurtarma işlemi başlatmanız gerekecek.

Sonrasında o işletim sistemlerini VMware Workstation ile açabilirsiniz.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 27/01/2016 10:35

(@AliCelebi)
Active Member
Konu başlatıcı

Hayır    D:  diskime format atmadım sadece C: bölümüne attım

D: Bölümümde  sanal işletim sistemlerimi görüyorum  VMware Workstation Pro ile Open a Virtual Machine diyorum

hedef istiyor yerini gösteriyorum  hiç tepki vermiyor

Gönderildi : 27/01/2016 13:44

Murat DEMİRBAĞ
(@muratdemirbag)
Gönderiler: 113
Estimable Member

Merhaba Ali Bey;

.vmx uzantıyı şeçmecize rağmen Sanal makinanız açılmıyor mu? Ayrıca Windows Update ve VMware Workstation Pro Updatelerini yüklemeyi deneyebilir misiniz?

Gönderildi : 27/01/2016 14:19

(@AliCelebi)
Active Member
Konu başlatıcı

Windows Update  güncellemesi tmm  güncellemede windows 10 hazır diyor windows 10 ben güncellemedim

VMware Workstation Pro 12.0 kullanıyorum 12.1.0 güncellemesi var

Gönderildi : 27/01/2016 22:10

(@yasinakilli)
Illustrious Member

Merhaba Ali bey,

Bir de Open yerine New ile yeni bir VM oluşturun ve Disk bölümüne geldiğinizde "use an existing virtual disk"  seçeneğini işaretleyip D diskindekş işletim sistemi dosyasını göstermeyi denermisiniz?

Gönderildi : 27/01/2016 23:14

(@AliCelebi)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba Ali bey,

Bir de Open yerine New ile yeni bir VM oluşturun ve Disk bölümüne geldiğinizde "use an existing virtual disk"  seçeneğini işaretleyip D diskindekş işletim sistemi dosyasını göstermeyi denermisiniz?

sağolun çok teşekkür edrim dediklerinizi yaptım sanal sistemlerimi geri getirdim

peki bu hata neden olmuştur aynı sorun ileride olmaması  için önlem alayım

Gönderildi : 28/01/2016 02:48

(@yasinakilli)
Illustrious Member

Merhaba Ali bey,

sağolun çok teşekkür edrim dediklerinizi yaptım sanal sistemlerimi geri getirdim

Merhaba Ali bey,

Öncelikle sorunun çözülmesine katkı sağlamış olduğum için memnun oldum.

Aynı şekilde sonuç hakkında geri dönüş için de ben teşekkür ederim.

En iyi önlem Format atmamak 🙂

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 29/01/2016 01:40

(@Huseyinikis)
Gönderiler: 1
New Member

Merhaba konuya biraz yakın diye buraya yazıyorum. Kurduğumuz sanal işletim sistemini başka bilgisayara taşıbilirmiyim. Şuan elimde çalışan birtane var fakat başka bilgisayarda windows açılırken res atıyor.

Merhaba Ali bey,

Merhaba Ali bey,

Öncelikle sorunun çözülmesine katkı sağlamış olduğum için memnun oldum.

Aynı şekilde sonuç hakkında geri dönüş için de ben teşekkür ederim.

En iyi önlem Format atmamak 🙂

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 29/01/2016 16:03

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Paylaş: