Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Fiziksel Sunucuyu ESXi 6.0 taşıma ve bilgi öğrenme

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
609 Görüntüleme
(@behaorman)
Gönderiler: 36
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Bana yardımcı olursanız çok çok sevinirim mutlu olurum. Test amaçlı bir çalışma yapacağız ve Esxi 6.0 üzerinde yapacağız.

1. sormak istediğim ESXi 6.0 ı kendi internet sitesinden indirdim üye oldum bana lisans kodu verdi şimdi bu lisans kodu demo mudur kısıtlımıdır?
  2.  sormak istediğim bir fiziksel serverim var bu serveri esxi 6.0 a nasıl taşıyabilirim açıklamalı şekilde yazarsanız sevinirim.
  3. sormak istediğim esxi 6.0 için kullanacağım sunucu da raid5 yapısında 3 adet 1 tb sas disk olacak bunu destekliyormu.

Bana yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Gönderildi : 11/09/2015 13:19

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

1 : Kullandığınız demo keydir. vsphere client ile bağlandığınızda cofiguration bölümünde Licansed Feature bölümünde detaylarını görürsünüz.

2. Vmware converter işinizi görecektir. Kurulumu ve kullanımı kolay basitti taşıma yapılacak sunucu üzerine converter client kurup ESX sunucuyu gösteriyorsunuz program sizi yönlendiriyor. Yinede takılırsanız Vmware converter diye aratın bir çok örnek görürsünüz.

3: Vmwara raid yapınızın detayını kontrol etmez sizin oluşturdğunuz virtual diski görür  http://www.vmware.com/resources/compatibility/search.php  adresinden uyumlu donanım modellerini görebilirsiniz.

Gönderildi : 11/09/2015 18:56

(@behaorman)
Gönderiler: 36
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba

benim şöyle bir sıkıntım var sanalaştıracağım makinayı zaten convert etmem gerekecek Wmware converter i yükledim esx server istiyor ben bunu harici diske alma şansım yokmu.

1 : Kullandığınız demo keydir. vsphere client ile bağlandığınızda cofiguration bölümünde Licansed Feature bölümünde detaylarını görürsünüz.

2. Vmware converter işinizi görecektir. Kurulumu ve kullanımı kolay basitti taşıma yapılacak sunucu üzerine converter client kurup ESX sunucuyu gösteriyorsunuz program sizi yönlendiriyor. Yinede takılırsanız Vmware converter diye aratın bir çok örnek görürsünüz.

3: Vmwara raid yapınızın detayını kontrol etmez sizin oluşturdğunuz virtual diski görür  http://www.vmware.com/resources/compatibility/search.php  adresinden uyumlu donanım modellerini görebilirsiniz.

Gönderildi : 11/09/2015 19:04

Paylaş: