Bildirimler
Hepsini Temizle

cannot complete login due to an incorrect username or password  

RSS
ahmet ceylan
(@ahmetceylan)
Üye

Merhaba;

Vmware ile cluster yapılmış bir yapım yar.Root adında açılmış bir kullanıcı ile vCenter'a bağlanıyordum.ama bazen kullanıcı girişini kabul etmeyip "cannot complete login due to an incorrect username or password " hatasını veriyor.Hostlara da aynı kullanıcı ve şifre tanımlanmıştı.Hostlara bağlanabiliriyorum ama vCenter'a bağlanamıyorum.Şifreyide  değiştirmedim.Root kullanıcısı askıda kalmış olabilirmi?
Yada bu sorunu nasıl çözebilirim?
Teşekkür Ederim..

Alıntı
Gönderildi : 12/08/2015 14:39
Tayfun DEĞER
(@tayfundeger)
Saygın Üye Forum Yöneticisi

[quote user="ahmet ceylan"]

Merhaba;

Vmware ile cluster yapılmış bir yapım yar.Root adında açılmış bir kullanıcı ile vCenter'a bağlanıyordum.ama bazen kullanıcı girişini kabul etmeyip "cannot complete login due to an incorrect username or password " hatasını veriyor.Hostlara da aynı kullanıcı ve şifre tanımlanmıştı.Hostlara bağlanabiliriyorum ama vCenter'a bağlanamıyorum.Şifreyide  değiştirmedim.Root kullanıcısı askıda kalmış olabilirmi?
Yada bu sorunu nasıl çözebilirim?
Teşekkür Ederim..

[/quote]

Merhaba,

Username veya password yanlış. Yani bunun başka bir açıklaması yok ki. Şifrenizi tekrar güncelleyin. Hangi vCenter sürümünü kullanıyorsunuz? Eğer 5.1 ve üstü ise administrator@System-Domain veya administrator@vsphere.local account'ları ile bağlanmayı deneyin vCenter'a.

İyi çalışmalar. 

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: tayfundeger@gmail.com

CevapAlıntı
Gönderildi : 12/08/2015 15:55
ahmet ceylan
(@ahmetceylan)
Üye

merhaba;
Öncelikle cevap için teşekkür ederim.administrator@vsphere.local ile sisteme giriş yapabildim.sagolun...

CevapAlıntı
Gönderildi : 12/08/2015 16:12
Tayfun DEĞER
(@tayfundeger)
Saygın Üye Forum Yöneticisi

[quote user="ahmet ceylan"]merhaba;
Öncelikle cevap için teşekkür ederim.administrator@vsphere.local ile sisteme giriş yapabildim.sagolun...[/quote]

Merhaba, 

Administrator@vsphere.local account'u ile giriş yaptıkdan sonra isterseniz kendiniz yeni yetkilendirmeler yapabilirsiniz.Yani vCenter'a yeni bir user ekleyip ona administrator hakları verebilirsiniz. Bundan sonrada administrator@vsphere.local yerine belirtmiş olduğunuz account ile giriş yaparsınız.

Rica ederim.

Kolay gelsin. 

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: tayfundeger@gmail.com

CevapAlıntı
Gönderildi : 12/08/2015 16:16
Paylaş: