Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

VMware vCenter Predictive Failure.Disk

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
680 Görüntüleme
(@ErcanOZYANAR)
Gönderiler: 18
Eminent Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar,

VMware vCenter üzerinde "Disk or disk Bay 1 Drive 1 0: Predictive Failure-Assert" hatası veriyor.

Aşağıda konuyla ilgili resimde mevcut.

Konu hakkında bilgisi olan var ise lütfen yorumlayabilir mi? Önemli ve yapılması gereken acil bir müdahale ihtiyacı var mıdır? 

Gönderildi : 28/07/2015 13:05

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2209
Illustrious Member

Sunucudaki disklerden 1 tanesinde sorun var gibi görünüyor. Sunucunuz üzerindeki hata raporları incelemenizde fayda var.

Gönderildi : 29/07/2015 15:18

(@ErcanOZYANAR)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Sunucudaki disklerden 1 tanesinde sorun var gibi görünüyor. Sunucunuz üzerindeki hata raporları incelemenizde fayda var.

Merhaba Özgür Bey, event üzerinde aldığım hata linkte verdiğim resimdeki gibidir. Acaba 1 Nolu Raid diski yenisi ile değiştirsem bu sorun ortadan kalkarmı.

.html

"Device naa.5000c5000b36354b performance has deteriorated. I/O latency increased from average value of 1832 microseconds to 19403 microsecond" 

Gönderildi : 29/07/2015 16:49

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2209
Illustrious Member

Linki resmi indirecek şekilde tanımlamışsınız o nedenle bakamadım sunucunuz hangi model bilmiyorum ama orada yazan 1 numaralı disk sizde 1 mi 0 mı onuı bilmek zor. Sunucu başında disk ışıklarını kontrol edin eğer turuncu yada kırmızı bir ışık yanıyorsa o diski kontrol edin.

Gönderildi : 29/07/2015 17:24

(@ErcanOZYANAR)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Pardon Özgür Bey, şimdi uygun şekilde aktardım resmi

Link :

Buradan görebilirsiniz. Bende belirttiğiniz gibi turuncu yada kırmızı bir renk baktım, ancak herhangi bir aksilik yok. Renk normal yani.  

Gönderildi : 29/07/2015 19:03

Paylaş: