Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Vmware Vcenter

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
307 Görüntüleme
(@serafettindincer)
Gönderiler: 106
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar Bir Sorunum var Sistemimde 20 Adet Sanal Makina Var Bunların Bazılarının Datastoru 2 adet gösteriyor bunun sebebi ne olabilir her makina hdd si tek datastordan bölüm alıyor ikinci olarak hdd eklemedim yani sanal makinanın özelliklerinden bu durumu nasıl çözebilriim

Gönderildi : 08/06/2015 18:33

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

İki nedeni olabilir. Bir sunucudaki virtual disk isosu diğer datastore üzerinde olabilir. ikinciside guest config dosyaları diğer datastore üzerinde olabilir. Edit settings üzerinden aktif pathlerinizi görebilirsiniz.

Gönderildi : 08/06/2015 18:47

(@serafettindincer)
Gönderiler: 106
Estimable Member
Konu başlatıcı

evet kurarken diğer datastor üzerinden gösterdim iso yu sonra cd sürücüyü iptal ediyorum ama gene 2 tane datastor gösteriyor ? 

İki nedeni olabilir. Bir sunucudaki virtual disk isosu diğer datastore üzerinde olabilir. ikinciside guest config dosyaları diğer datastore üzerinde olabilir. Edit settings üzerinden aktif pathlerinizi görebilirsiniz.

Gönderildi : 09/06/2015 18:39

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

Peki görünmemesi gereken datastore içeriğini görütülediğinzide varolan klasörde hangi dosyalar mevcut bakar mısınız? Ayrıca Storage vmotion yapma şansınız varsa onuda deneyin.

Gönderildi : 10/06/2015 13:06

(@OnurEren)
Gönderiler: 2
New Member

sana sunucu üzerinde edit settings kısmında cd-rom bağlı ve üzerinde bir ıso dosyası olabilir mi? bağlıysa cd-rom bağlantısını kesebilirsen sorun ortadan kalkar.

Gönderildi : 12/06/2015 18:48

Paylaş: