Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hyper-V Yedeklemesi

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
404 Görüntüleme
(@AlpaslanDincel)
Gönderiler: 76
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Windows Server Standart 2008R2 kurulu makinamızda Hyper-V kurulu ve bunun üzerinde 1 adet sanal sunucumuz vardı. Sunucunun  D diskinde bulunan ve farklı zamanlarda 4 snapshot alınmış olan bu sunucunun bulunduğu bölümü genişletmek için D bölümünü sildim, RAID5 olan bu bölüme 2 disk daha ekleyerek yeni volume oluşturdum. Bu işlemi yapmadan önce Hyper-V deki sanal sunucuyu kapattım. Klasörlerini harici diske kopyaladım. Hyper-V konsoldan sunucuyu sildim. Daha sonra yeni volume oluşturduktan sonra kopyaladığım klasörleri bu yeni volume içine kopyaladım. Bu sunucuyu Hyper-V ye nasıl eklemeliyim? Yeni sunucu ekle diyerek ilerlediğimde ve disk kısmına geldiğimde vhd yi gösterebiliyorum. ancak snapshot alındığı için güncel olan avhd olan dosya ve ben bunu gösteremiyorum. konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum.

Gönderildi : 13/05/2015 20:13

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Bu gibi durumlarda snapshot olmaması önemli. Zaten kritik adımlar haricinde kesinlikle snapshot olmamalı. 2008 de sanal makinayı export import ederek konsola alabilirsiniz. 2012 de klasörü göstererek konsola ekleyebilirsiniz. Neyse biz duruma gelelim  http://blogs.technet.com/b/askcore/archive/2012/01/25/better-alternatives-to-manually-merging-snapshots-in-windows-server-2008-r2.aspx manuel merge yapmanız lazım. Sonrasında diski ekleyerek yeni makina oluşturabilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 13/05/2015 23:48

Paylaş: