Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Veeam backup sanal harddisk oluşturma sorunu

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
578 Görüntüleme
(@zekieren)
Gönderiler: 216
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Veeam backup, makinelerimden birinde bana şöyle bir sıkıntı yaşatıyor; A1 isimli veeambackup kurulu makinem B1 isimli makinemden yedek alırken kendi hard diskleri altına B1/B1.vmdk hard disk'i oluşturuyor, bu bağlantı bana "consolide needed" sorunu yaşatıyor ki sorunu çözmek için sürekli veeam server'i kapatıp oluşturulan disk'i kaldırmak zorunda kalıyorum, sizce neden bu server yedeklenirken böyle hard disk oluşturma yapıyor diğer server'lerimden yedek alırken böyle bir sorunla karşılaşmıyorum, diğer serverlerime yaptığım veeam yedekleme ayarlarıyla da aynı yedekleme ayarlarına sahip, yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler...     

Gönderildi : 04/05/2015 20:00

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

Bu sorun storage peroformansından kaynaklanıyor olabilir. Bu işlemin açılımı ise backup için sanal sunucuda snapshot işlemi başlıyo bunu silme aşamasında işlem tamamlanamıyor. Sen snopshot manager üzerinden görmesende arka plandaki snapshot kalıntırlarını silmek gerekiyor. 

Ayrıca Veeam bir versionda böyle bir sorun yaşanıyordu. Yüklü olan version ile ilgili patchleri kontrol ederek eksik olanları yüklmeni öneririm.

Gönderildi : 04/05/2015 20:53

(@recepyuksel)
Gönderiler: 1893
Üye

Zeki bey merhaba,

Bu disk sanal sunucuya RDM olarak storage üzerinden direk atanmış bir disk olabilirmi?

Saygılarımla.

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 04/05/2015 23:56

(@zekieren)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Recep Bey,

RDM bir disk değil, veeam server direkt yedeklenen server'deki ( ki serverler storage üzerinde çalışmıyor host üzerinde çalışıyor ) harddiski kendine ekliyor. Teşekkürler... 

Gönderildi : 05/05/2015 15:02

(@bulentsonmez)
Gönderiler: 276
Reputable Member

Veeam Proxy sunucu virtual appliance olarak çalışıyor ise diskleri kendine eklemesi normaldir.Ancak Veeam Proxy sunucu diskleri bırakamıyor.

Yedekleme ayarları aynı olsa bile disk boyutu yedekleme süresi gibi nedenlerle bu sıkıntının yaşanabileceğini sanıyorum.! 

Gönderildi : 05/05/2015 16:46

(@zekieren)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Veeam'in backup job sürecini izlediğimde Veeam sunucu kendi yedeğini alırken yedekleme uzun sürmüş ve aynı anda diğer sunucunun yedeklemesi başlamış ve tahminimce soruna bu sebep olmuş, ikinci sunucunun yedekleme saatini biraz daha ileri aldım ve bundan sonra sıkıntı yaşamadım, umarım bu çözüm bu sorunu yaşayan ve yaşayacak arkadaşlara yardımcı olur. Görüşlerini paylaşarak yardımcı olan herkese teşekkür ederim...

Gönderildi : 11/05/2015 13:14

Paylaş: