Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hyper-v Replica

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
332 Görüntüleme
(@BekirMertGULTEKIN)
Gönderiler: 231
Reputable Member
Konu başlatıcı

Hyper-v'de uzak lokasyona replikasyon özelliğini kullanan arkadaşlar, bu özellik sağlıklı çalışıyor mu ve de fazla müdahale gerektiriyor mu? + ve -'lerini yazarsanız memnun olurum.

İyi çalışmalar. 

Gönderildi : 10/04/2015 22:06

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba local ile uzak lokasyon arasındaki sağlanması gereken tek şey hızlı güzel bir bağlantı. Birbirine replikasyon yapacak şekilde erişim varsa zatan aynı netwokte demektir. Burada söz konusu hızlı bağlantı sağlanırsa sıkıntı kalmaz. Zaten belli zamanda değişen farkları alacağı için ilk replikasyon sonrasında rahat bir replikasyon olacaktır.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 10/04/2015 22:54

(@BekirMertGULTEKIN)
Gönderiler: 231
Reputable Member
Konu başlatıcı

Farzedelim bağlantı koptu ne kadar süre sonra secondary site yeniden yapılandırma istiyor acaba? Yani bağlantı gitti 1 saat gelmedi, sql serverdeki replikasyonda yanlış hatırlamıyorsam 72 saat gibi bir time out süresi vardı hyper-v replicada da böyle bir durum söz konusudur diye düşünüyorum bu konuda bilginiz var mı? Yani bağlantı gitti 1 kaç saat gelmedi bu durumda replikanın durumu ne olur?

Gönderildi : 10/04/2015 23:31

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

http://blogs.technet.com/b/virtualization/archive/2013/05/10/resynchronization-of-virtual-machines-in-hyper-v-replica.aspx buradan yararlanabilirsiniz. replikas hostlar aktif olduğunda sadece biraz fazla trafik olacak aradaki farkı replike edecektir.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 11/04/2015 22:09

Paylaş: