Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

esxi 4.0 dan 4.1 e yükseltme sorunu

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
448 Görüntüleme
(@resulkurekci)
Gönderiler: 155
Estimable Member
Konu başlatıcı

iyi Gunler

benim sunucumda esxi 4.0 yüklü ve ben onu 4.1 e yükseltmek istedim ordanda 5.5 yada 6.0 a yükselticektim 4.1 un yukseltme zip dosyasını buldum zipten ayırıp datastore1 e attım bulunduğu dizine gecip orda da ( esxupdate update –m metadata.zip ) komutu koşturdum fakat hata almaktayim yeterli alan yok diyor internette arastırdım fakat bir sonuca varamadım yardımcı olursaniz sevinirim 

/vmfs/volumes/4aaa380b-a47bcb8a-dabc-18a9054c0340/update # esxupdate update -m  metadata.zip

metadata.zip                                                                  ############################################################################################################### [100%]

vmware-esx-tools-light-4.1.0-0.0.260247.i386.vib                              ############################################################################################################### [100%]

Unpacking deb_vmware-esx-tools-light_4.1.0-0.0.260247.vib                     ############################################################################################################### [100%]

vmware-esx-esxupdate-esxi-4.1.0-0.0.260247.i386.vib                           ############################################################################################################### [100%]

Unpacking deb_vmware-esx-esxupdate-esxi_4.1.0-0.0.260247.vib                  ############################################################################################################### [100%]

vmware-esx-firmware-4.1.0-0.0.260247.i386.vib                                 ########################################################################################                        ( 80%)

Encountered error FileIOError:

The error data is:

Filename    - None

Message     - I/O Error (28) on file : [Errno 28] No space left on device

Errno       - 10

Description - Unable to create, write or read a file as expected.

Gönderildi : 10/04/2015 13:46

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

iyi Gunler

benim sunucumda esxi 4.0 yüklü ve ben onu 4.1 e yükseltmek istedim ordanda 5.5 yada 6.0 a yükselticektim 4.1 un yukseltme zip dosyasını buldum zipten ayırıp datastore1 e attım bulunduğu dizine gecip orda da ( esxupdate update –m metadata.zip ) komutu koşturdum fakat hata almaktayim yeterli alan yok diyor internette arastırdım fakat bir sonuca varamadım yardımcı olursaniz sevinirim 

/vmfs/volumes/4aaa380b-a47bcb8a-dabc-18a9054c0340/update # esxupdate update -m  metadata.zip

metadata.zip                                                                  ############################################################################################################### [100%]

vmware-esx-tools-light-4.1.0-0.0.260247.i386.vib                              ############################################################################################################### [100%]

Unpacking deb_vmware-esx-tools-light_4.1.0-0.0.260247.vib                     ############################################################################################################### [100%]

vmware-esx-esxupdate-esxi-4.1.0-0.0.260247.i386.vib                           ############################################################################################################### [100%]

Unpacking deb_vmware-esx-esxupdate-esxi_4.1.0-0.0.260247.vib                  ############################################################################################################### [100%]

vmware-esx-firmware-4.1.0-0.0.260247.i386.vib                                 ########################################################################################                        ( 80%)

Encountered error FileIOError:

The error data is:

Filename    - None

Message     - I/O Error (28) on file : [Errno 28] No space left on device

Errno       - 10

Description - Unable to create, write or read a file as expected.

Merhaba,

Aşağıdaki link'i incelediniz mi?

http://kb.vmware.com/selfservice/microsites/search.do?language=en_US&cmd=displayKC&externalId=1020247

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 10/04/2015 14:20

(@resulkurekci)
Estimable Member
Konu başlatıcı

incelememiştim ama sımdi komutu kosturduğumda 

du -sh /var/spool/esxupdate

bu hatayı alıyorum

-ash: du: not found 

Gönderildi : 10/04/2015 14:31

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

incelememiştim ama sımdi komutu kosturduğumda 

du -sh /var/spool/esxupdate

bu hatayı alıyorum

-ash: du: not found 

Belirttiğiniz komut ESX 3.0 için geçerli. ESX 4 için aşağıdaki yazıyı belirtmişler.

To free space in ESX 4.x, check the /var/cache/esxupdate and /tmp/updatecache folders for previously cached update files and remove them.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 10/04/2015 14:42

(@resulkurekci)
Estimable Member
Konu başlatıcı

daha önce klasorü temizlemiştim

yeniden baktım fakat var/cache/esxupdate diye bir klasor yok digeri ise bos zaten 

baska ne yapabilirim acaba  

Gönderildi : 10/04/2015 14:48

(@MustafaIRIGUL)
Gönderiler: 29
Eminent Member

Merhaba,

eger sanal sunucular lokal surucude ise oncesinde bunların yedegini alarak bir media ile boot ettikten sonra upgrade veya yeni kurulum yapmayı denediniz mi? Storage da ise bu dosyalar sorun olmayacaktır zaten. 

Gönderildi : 14/04/2015 12:47

(@resulkurekci)
Estimable Member
Konu başlatıcı

evet media ile guncellemeyi denedim onlardada hata aldım hatada yer yetersizligi datalarda localde su an yedeklerini aldim olmazsa yeni kuruluma gecicez fakat yaptıgımız yedeklerde ise vmdk larda ise flat seklinde 3 tane dosya bulunuyor her aldıgımızda oyle oluyor snapshot yok hic birinde 

Gönderildi : 19/04/2015 21:20

Paylaş: