Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Vmware Vcenter 6.0 Hk;

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
339 Görüntüleme
(@ozansimsek)
Gönderiler: 514
Prominent Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Vmware 6.0 ile birlikte Vcenter'a Vsphere Client üzerinden yönetemeyeceğiz diye biliyordum. Yaptığım testlerde şu an bağlanıp yönetebiliyorum. Acaba Vmware bu tarafta bir değişiklik mi yaptı. 6.0. ile sadece webclient üzerinden vcenter yönetilecek bilgiler vardı.

Tşkler Kolay Gelsin... 

Gönderildi : 08/04/2015 14:51

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2209
Illustrious Member

Tamamen engelleme değilde kısıtlamalar var bazı özellikler sadece web üzerinden kullanılabiliyor. Örneğin read cache özelliğini sadece web client üzerinden görebiliyorsunuz. Kısıtlama ile ilgili bir liste olabilir ama siz artık web client'a alışmaya başlamalısınız.

Gönderildi : 10/04/2015 13:24

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

Arkadaşlar Vmware 6.0 ile birlikte Vcenter'a Vsphere Client üzerinden yönetemeyeceğiz diye biliyordum. Yaptığım testlerde şu an bağlanıp yönetebiliyorum. Acaba Vmware bu tarafta bir değişiklik mi yaptı. 6.0. ile sadece webclient üzerinden vcenter yönetilecek bilgiler vardı.

Tşkler Kolay Gelsin... 

Merhaba,

Beta versiyonunda vSphere Client ile yönetilemeyeceği belirtilmişti ancak Release olan versiyonda vSphere Client'ı kullanabiliyoruz ancak kısıtlı bir şekilde kullanıyoruz.

Aşağıda bununla alakalı detayları vermiştim.

vCenter 6.0 Installation Part 1- Introduction

vCenter 6.0 Installation Part 2 – Deployment Models

vCenter 6.0 Installation Part 3 – Platform Services Controller

vCenter 6.0 Installation Part 4 – vCenter Server (External Database)

http://www.tayfundeger.com/vsphere-client-6-0-da-desteklenmeyen-ozellikler.html

Teşekkürler.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 10/04/2015 14:18

(@ozansimsek)
Gönderiler: 514
Prominent Member
Konu başlatıcı

Tşkler Kolay Gelsin... 

Merhaba,

Beta versiyonunda vSphere Client ile yönetilemeyeceği belirtilmişti ancak Release olan versiyonda vSphere Client'ı kullanabiliyoruz ancak kısıtlı bir şekilde kullanıyoruz.

Aşağıda bununla alakalı detayları vermiştim.

vCenter 6.0 Installation Part 1- Introduction

vCenter 6.0 Installation Part 2 – Deployment Models

vCenter 6.0 Installation Part 3 – Platform Services Controller

vCenter 6.0 Installation Part 4 – vCenter Server (External Database)

http://www.tayfundeger.com/vsphere-client-6-0-da-desteklenmeyen-ozellikler.html

Teşekkürler.

Tayfun Hocam, vm leri 11 e yükseltsem şu an 8 vsphere client tan yönetirken bir dezavantaj yaratır mı bana?  

Gönderildi : 14/04/2015 12:49

Paylaş: