Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

VM'i bir serverdan başka bir server'a taşıma

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
923 Görüntüleme
(@sercanozler)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Esxi server içindeki bir vm'i başka bir esxi server'a taşımak istiyorum. bunu nasıl yapabilirim ?

vm'e usb'yi mount edebiliyorum ancak esxi server'da bu işlemi gerçekleştiremiyorum.

Gönderildi : 06/11/2014 18:37

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

Birinci sorunuzun cevabı Vcenter yüklü ise aynı cluster içinde migration işlemleri kesintisiz yapılabilir. Diğer sorunuzu tam anlayamadım. ESX server üzerindeki fiziksel sunucunun USB portları açıksa oraya takılı olan USB yi bir sanal kullanıdırtabilirsiniz.

Gönderildi : 06/11/2014 18:47

(@sercanozler)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

ikincisi soru değil aslında. method olarak usb düşündüm. Dediğiniz gibi sanal sunucuya USB'yi kullandırtabiliyorum. Ancak ben fiziksel esxi sunucusuna USB'yi kullandırmak istiyorum. fiziksel server'a usb'yi takıp içindeki sanal sunucunun dosyalarını usb ile başka bir fiziksel sunucuya aktarıp aynı sanal sunucuyu öteki fiziksel sunucuda oluşturmak istedim. ama olmuyor yada ben yapamadım.

bunu nasıl  yapabilirim diye sormuştum.

vcenter yok malesef. vsphere kullanıyoruz. 

Gönderildi : 06/11/2014 18:55

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

Sanırım siz harici harddisk takarak içerisine aktarım istiyorsunuz. USB diski Datastore olarak gösteremezsiniz. Ama Vsphere client kurulu bir pc'de var olan sanal sunucuyu datastore üzerinden import edebilirsiniz. Aynı network'te ise çok uzun sürmez değilse çok uzun sürecektir.

Gönderildi : 06/11/2014 19:25

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Esxi server içindeki bir vm'i başka bir esxi server'a taşımak istiyorum. bunu nasıl yapabilirim ?

vm'e usb'yi mount edebiliyorum ancak esxi server'da bu işlemi gerçekleştiremiyorum.

Merhaba,

Ovf file export edip sonra diğer tarafa hosta import edebilirsiniz.  http://www.petenetlive.com/KB/Article/0000562.htm

Keyifli çalışmalar 

Gönderildi : 12/11/2014 01:03

Paylaş: