Bildirimler
Hepsini Temizle

Vmware Vcenter ile Fiziksel Server Birleştirme  

  RSS
seçkin ayan
(@seckinayan)
Üye

Merhaba,

 

Bi konu hakkında çok araştırmama rağmen tutarlı bir kaynak bulamadım. Sizin bu konu ile ilgili bildiniz var ise çok mutlu olacağım. Konu şu; 4 fiziksel serverı sanallaştırmak istiyorum. Bunun için Vmware Exsi 5.1 kurulumlarını yaptım vcenter üzerinden hostları tanıttım ve cluster yapımı oluşturdum. Ancak bundan sonra sanal makineleri kurarken benim asıl istediğim hostların üstüne birden fazla sanal makine kurmak değil, bütün hostların donanımlarından faydalanarak bir tek sanal makine kurmak istiyorum. Bunu yapmam mümkün mü? yani ben iki fiziksel makinenin ram ve cpu gücünü birleştirmek istiyorum bir sanal makinede. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Alıntı
Gönderildi : 28/05/2014 16:54
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

merhabalar

senin bu istediğin Süper Bilgisayar mantığına yakın yada öyle de diyebiliriz. Sen arka planda donanımları birleştirip bir sunucu yapmak istiyorsun.

aşağıdaki linki inceleyebilirsiniz.

http://www.cray.com/Products/Products.aspx  

CevapAlıntı
Gönderildi : 28/05/2014 17:09
seçkin ayan
(@seckinayan)
Üye

Evet aslında supercomputer mantığı ile aynı ama vmware teknolojisi ile mümkün olacağını düşündüm hatta bir kaç yerden bunun yapıldığını işittim ancak işin aslı tutarlı bir doküman yada bir örnek bulamadım. Bu teknolojiyi blade sistemlerde kullanmak istiyorum.

CevapAlıntı
Gönderildi : 28/05/2014 17:33
Abdullah Şimşek
(@AbdullahSimsek)
Üye

Merhaba

http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_HPC_Server_2008

bunu bir inceleyin derim. iyi çalışmalar. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 28/05/2014 19:08
Paylaş: