Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Sanal Makinede Farklı İnternet  

RSS
Cabir Şekerci
(@CabirSekerci)
Üye

Benim amacım ilk önce Turkcell Vınn ile oyun oynarken, ethernet ile download yapmaktı. Sanal Pc yi duyunca böyle bir şey bu yolla yapılabilirmiş gibi düşündüm.Yani normal pc Turkcell Vınn ı kullanırken sanal PC etherneti kullanmalıydı. Böyle bir şey mükün mü? Az önce Vmware player kurdum ama ethernet internetini bağlayamadım. 2 interneti farklı uygulamalarda kullanmanın başka bir yolu var mı ya da sanal PC ile bu mümkün mü?

Edit:Vmware workstation 10 u kurdum. Xp professional sp 3 başarılı bir şekilde çalıştırdım. Ama sağ altta ağ bağlantısı ile ilgili hiç bir simge yok ve internete bağlanamıyorum. Bridge ayarını da yaptım. 

Alıntı
Gönderildi : 28/05/2014 16:27
ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Tecrübeli Üye

http://www.cozumpark.com/blogs/virtualization/archive/2013/12/08/vmware-workstation-network-ayarlari.aspx
wmware workstation bridge mode ile yapabilirsiniz.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 28/05/2014 17:02
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

merhabalar

vmware workstation üzerinde nat yaparsan sanırım bunu çalıştırabilirsin. yada üçüncü parti bir yazılım ile bunu yapabilirsin. yada route ekleyerek de çözüm üretilebilir belki. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 28/05/2014 17:04
Cabir Şekerci
(@CabirSekerci)
Üye

Yani player ı silip workstation kumalıyım.. Tabbi bilgisayarı daha az yoracak2.parti yazılı daha iyi olurdu, ama malesef bulamadım öyle bir şey. Neyse ben bi workstation kurayım o zaman yine olmassa tekrar danışırım.

CevapAlıntı
Gönderildi : 28/05/2014 17:23
Cabir Şekerci
(@CabirSekerci)
Üye

Vmware workstation 10 u kurdum. Xp professional sp 3 başarılı bir şekilde çalıştırdım. Ama sağ altta ağ bağlantısı ile ilgili hiç bir simge yok ve internete bağlanamıyorum. Bridge ayarını da yaptım.

CevapAlıntı
Gönderildi : 31/05/2014 15:10
Savaş TAN
(@SavasTAN)
Üye

kurmuş olduğunuz sisteme eternet ekledinizmi eklemediyseniz ethernet eklerseniz muhtemelen çalışacaktır...

CevapAlıntı
Gönderildi : 31/05/2014 18:23
Cabir Şekerci
(@CabirSekerci)
Üye

Ethernet eklemekten kastınız driver ise kurmaya çalıştım ama "Realtek Controller wasn't found" hatası verdi.

CevapAlıntı
Gönderildi : 31/05/2014 18:50
ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Tecrübeli Üye

workstation ve forumda ki ilgili konulara bakınız. Sanal makine ayarlarından device ekleyeceksiniz.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 31/05/2014 20:43
Paylaş: