Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

srm

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
322 Görüntüleme
(@KenanDogan)
Gönderiler: 938
Noble Member
Konu başlatıcı

çözümpark forum da srm dizaynıyla ilgili araştırma yaparken. şu notu gördüm

'' Storage Adapter yuklu olmasi gerekir. Storage uzerindeki LUN larda replikasyon ayarlanmali '' 

merkezimde bir esxi yapısı mevcut. diğer şubeme bir esxi kurup  srm ile replikasyon yapmak istiyorum. her iki taraf da da storage olacak . 

- karşı tarafa da vcenter kurulacak mı

-  merkezde srm kurulacak yapılandırma burada mı olacak ?

- merkezdeki 100 gb sanal makina karşı tarafa da 100 gb olarak mı aktarılıyor wan üzerinden 

- wan da kopma olursa devam ediyormu aktarma

-  '' Storage Adapter yuklu olmasi gerekir. Storage uzerindeki LUN larda replikasyon ayarlanmali '' mevcut yapımda bu aygıtların olup olmadığını nasıl anlarım ve lunlarda replikasyon ayarlanmalı tam olarak ne demek ?

- şube şehir dışında  ilk veriyi wan dan atarsak sıkıntı ne olur. veriyi oraya goturursek replikasyonu yapılandırabilirmiyiz yani vmdk dosylarını subeye goturup orada nasıl bir konfigurasyon yapılması lazım

Gönderildi : 24/05/2014 21:17

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1936
VMware Guru

çözümpark forum da srm dizaynıyla ilgili araştırma yaparken. şu notu gördüm

'' Storage Adapter yuklu olmasi gerekir. Storage uzerindeki LUN larda replikasyon ayarlanmali '' 

merkezimde bir esxi yapısı mevcut. diğer şubeme bir esxi kurup  srm ile replikasyon yapmak istiyorum. her iki taraf da da storage olacak . 

- karşı tarafa da vcenter kurulacak mı

-  merkezde srm kurulacak yapılandırma burada mı olacak ?

- merkezdeki 100 gb sanal makina karşı tarafa da 100 gb olarak mı aktarılıyor wan üzerinden 

- wan da kopma olursa devam ediyormu aktarma

-  '' Storage Adapter yuklu olmasi gerekir. Storage uzerindeki LUN larda replikasyon ayarlanmali '' mevcut yapımda bu aygıtların olup olmadığını nasıl anlarım ve lunlarda replikasyon ayarlanmalı tam olarak ne demek ?

- şube şehir dışında  ilk veriyi wan dan atarsak sıkıntı ne olur. veriyi oraya goturursek replikasyonu yapılandırabilirmiyiz yani vmdk dosylarını subeye goturup orada nasıl bir konfigurasyon yapılması lazım

Merhaba,

SRM'de 2 farklı şekilde virtual machine'leri gönderebilirsiniz. Bunlardan birtanesi vSphere Replication kullanarakdır. Bu direk network üzerinden DR site'a virtual machine'leri gönderir.

Sizin bahsettiğiniz storage adapter ise, storage bazlı replikasyon yapmak içindir. Yani SRM kullanarak storage to storage aktarım yapabilirsiniz. 

SRM'de her ikitarafta'da vCenter ve SRM olmalıdır. Ayrıca WAN kopma durumunda aktarım devam etmez.

Teşekkürler.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 26/05/2014 11:58

Paylaş: