Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hyper V Windows 7 çalıştırmak..

13 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
597 Görüntüleme
(@mehmetbalkay)
Gönderiler: 72
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Windows Server 2012 R2 de Hyper V Rolünün kurulumunu yaptım.. Windows Server 2012 R2 , sanal olarak kurup çalıştırdım.. Sorunsuz çalıştı..
Ancak, aynı Hyper V üzerine, Windows 7 kurulumu yaptığımda, bir türlü açamadım.. imleç siyah ekranda yapıp sönüyor ve öylece kalıyor..
Bu konuda bir fikriniz var mıdır? Neyi yanlış veya eksik yapıyor olabilirim ?

Not: Bios ta Virtualization seçeneği Enabled olarak işaretli..

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.. 
İyi çalışmalar..

Gönderildi : 11/04/2014 19:55

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

Merhaba;

ekran görüntüsü paylaşırmısınız. VM oluştururken Generation seçimini ne yaptınız. ISCI tanımlaması yapmış olabilirmisiniz. 

Gönderildi : 12/04/2014 01:45

(@mehmetbalkay)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Kurulum yaparken 1.nesil olarak seçtim.. Bunu çok emin olarak yapmamıştım açıkçası.. Tam olarak ne yapmam gerekiyor bu konuda? Ekran görüntüsü paylaşamıyorum , çünkü sistemi tamamen sildim.. Tekrar yüklemek için de, ne yapmam gerektiğini araştırıyorum.. 

Gönderildi : 12/04/2014 17:14

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Tamamen sildiğiniz nedir?
Yeni baştan yüklemek istiyorsunuz?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 12/04/2014 23:32

(@mehmetbalkay)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Tamamen sildiğim, çalışmayan Windows 7 Sanal makinası.. Hyper V ile tekrar kurmak istiyorum - ki kurdum - ancak yine aynı siyah ekranda takıldım kaldım.. Hyper V yi kaldırıp tekrar kuruyorum şu an, 2nci nesil olarak deneyeceğim.. 

Gönderildi : 13/04/2014 04:23

(@mehmetbalkay)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Windows 7 , Hyper V ye kurulduktan sonra, aynen şöyle kalıyor.. Ne yaptımsa aynı.. Önerisi olan var mı ?

Gönderildi : 13/04/2014 05:40

(@AhmetVOLKANN)
Gönderiler: 5
Active Member

Merhaba,
su an hali hazirda elimde kurulu Windows Server 2012 r2 yok ancak bildigim kadariyla bu tipik "2. Nesil sorunu". Windows Server 2012 R2 sürümündeki Hyper-V'de eger "2. nesil"i secerseniz UEFI aktif oluyor ve IDE yerine SCSI diskler kullaniliyor. Bu da windows 7'yi normal sartlar altinda boot edemezsiniz anlamina geliyor (tabii ki Uefi altinda windows 7 boot etmeyi google amcaya sorarsaniz onun da yöntemlerini bulabilirsiniz). Ancak "1. nesil"i secer ve boot edilecek yani kurulum yapilacak diski IDE olarak secerseniz muhtemelen sorun cözülecektir. Ayrica ilk boot edilecek device'in siralamada network card ve/veya SCSI falan degil IDE oldugundan emin olun.
Kolay gelsin iyi calismalar.

Gönderildi : 13/04/2014 09:00

(@mehmetbalkay)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Dediğiniz gibi sıralamada IDE yi en üste yerleştirdim. (kurulum yapılmış Windows 7 Sanal makinası ayarlarında..)  Ancak hala aynı şekilde imleç yanıp sönen ekranda takılıp kalıyorum.. 

Bu noktada şunu sormak isterim.. Kurulumu sıfırdan yapmak gerekir mi belirttiğiniz ayarlara dikkat ederek ? Yoksa ayarlada değiştirmem yeterli olur mu? 

Gönderildi : 14/04/2014 02:01

(@mehmetbalkay)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Sıfırdan kurulum da yaptım, ayarlardan düzenleme de yaptım.. Yok aynı sonuç..

Masaüstünüz hazırlanıyor diyor kurulum , sonra oturumunuz kapanıyor a geçiyor.. resetliyor makina kendisini, sonra imleç yanıp sönüyor sadece..
Yok bulamadım çözüm.. 

Gönderildi : 14/04/2014 02:48

(@AliYILMAZ)
Gönderiler: 125
Estimable Member

kurulum medyanız sorunlu olabilir mi?

hyper-v 2012,hyper-v 2012 r2 ve Windows server 2012 r2 de

sanal olarak win7,win8,8,1 ve win8,1 update 1 li isolarla test işletim sistemleri kurdum defalarca.

kurulum son aşamasında sorun çıkarması garip geldi

aktivasyon veya başka bir işlem yapmaya çalışıyor olmasın?

orijinal modifiye edilmemiş Windows iso suyla dener misiniz? 

Gönderildi : 14/04/2014 03:06

(@AhmetVOLKANN)
Active Member

Mediada sorun oldugu konusunda Ali Bey'e katiliyorum. Eger modifiye edilmemis bir Media ile de ayni sonucu alirsaniz sisteminiz hakkinda daha cok bilgiye ihtiyac olacak:
-sistem özellikleri
-kurulu updateler
-kurulu 3. parti yazlimlar
-servera bir domain kullanicisi ile login yapmissaniz gerekli yetkilerin varligi vs.
iyi calismalar

Gönderildi : 14/04/2014 07:16

(@mehmetbalkay)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Yükleme mediasında sorun  olduğu konusunda %100 haklı çıktınız arkadaşlar.. O kısmı tamamen atlamışım.. Eklentili olmayan bir sistem kurduğumda, sorunsuz açıldı sistem.. Yorumlarınız , yönlendirmeleriniz için sonsuz teşekkürler..

İyi çalışmalar dilerim..
Mehmet BALKAy

Gönderildi : 14/04/2014 16:25

(@AhmetVOLKANN)
Active Member

merhaba,
sorunun cözüldügüne sevindim. kolay gelsin, size de iyi calismalar.

Gönderildi : 14/04/2014 19:05

Paylaş: