Forum

Vmware'da aldığım b...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Vmware'da aldığım bir snapshot ile devam etmek istiyorum.

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
627 Görüntüleme
(@KemalBozdag)
Gönderiler: 26
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba, bir kaç gün önce güncelleme yaptım, örneğin vcenter'ı güncellemeden önce bir snapshot almıştım, herhangi bir kötü duruma karşı. Şu an yaptığım testlere göre anormal bir durum yok. Eskiye dönmek istemiyorum, bu ayarlar ile devam edeceğim, bu snapshot'ı mevcut sisteme nasıl entegre edebilirim?

Gönderildi : 01/04/2014 19:09

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

Snapshot manager bölümüne girdikten sonra istediğiniz snapshot'u silerek birleştirilmesini sağlayabilirsiniz.

Gönderildi : 01/04/2014 19:17

(@KemalBozdag)
Eminent Member
Konu başlatıcı

eminsiniz değil mi? Başladığımız yere dönmeyelim de:)

Gönderildi : 01/04/2014 19:50

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

eminsiniz değil mi? Başladığımız yere dönmeyelim de:)

Merhaba,

Delete all seçeneğine bastığınızda kaldığınız yerden devam edersiniz. Revert falan derseniz ozaman bir önceki snapshot'a dönersiniz.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 01/04/2014 20:07

(@KemalBozdag)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Her ikinizi de çok teşekkür ederim, daha önce 1 kere bu işlemi yapmıştım ama %100 emin olmak istedim.

Bu arada ben de bir ilave yapayım, vcenter server'ı shutdown ettikten sonra bu işleme başlamak gerekiyor. Bazı forumlarda açıkken yapmaya çalışıp sıkıntı yaşayanların iletilerini görmüştüm...

Gönderildi : 01/04/2014 20:23

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

Her ikinizi de çok teşekkür ederim, daha önce 1 kere bu işlemi yapmıştım ama %100 emin olmak istedim.

Bu arada ben de bir ilave yapayım, vcenter server'ı shutdown ettikten sonra bu işleme başlamak gerekiyor. Bazı forumlarda açıkken yapmaya çalışıp sıkıntı yaşayanların iletilerini görmüştüm...

Merhaba,

Bu işlemi VM açık veya kapalıyken yapabilirsiniz. Kapalıyken yapmanızın tek bir faydası olur oda makina kapalı olduğu için işlem daha hızlı bir şekilde sonuçlanır. Ancak makinayı kapatma zorunluluğu bulunmamaktadır.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 02/04/2014 16:32

(@ahmettekyildiz)
Gönderiler: 16
Eminent Member

merhaba

ben birşeyi soracağım acaba VmWare workstation da herhangibir sanal makineyi export ovf file edip çıkardığımızda bu sanal makineyi ovf file dan tekrar geri oluşturmak istediğimizde mmakineyi export etmeden daha önce oluşturduğumuz snapshot larla birlikte tekrar geri getirme imkanımız var mıdır?

Gönderildi : 25/03/2017 14:36

Paylaş: