Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

ESXi 4.1'DEN ESXi 5.5'e 1723 VPN Hatası

7 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
527 Görüntüleme
(@serkanpeksaglam)
Gönderiler: 121
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

Geçenlerde kullanmakta olduğum ESXi Server'ı 5.5'e upgrade ettim.

O günden beri boğuşuyorum VPN Bağlantısı ile ilgili.

Modem dedim değiştirdim olmadı, Sanal Firewall değiştirdim başka bir ürün kullandım olmadı, yeni baştan hepsini kurdum olmadı. 

Böyle bir problem olabilir mi arkadaşlar ?

Ben sistemi anlatayım size. 

ESXi Host üzerine kurulu Firewall kullanıyorum sanalda.

2 Adet VSwitch var, 2 Adet ethernet birisi modeme bağlı diğeri LAN olarak iç fiziksel switche.

Firewall'da 2 adet ethernet birisi Bir VSwitch diğeri Internet için VSwitch

Senelerdir bu şekilde çalışıyorum. Hiç bir problem olmadı..

Firewall kapatıp modemden direkt NAT yapınca çalışıyor VPN, ama sanal olarak kurduğum bütün firewall yazılımlarında 1723 portu NAT yapamıyor. (Örnek, Endian, Astaro, PFSense gibi)

ESXi 5.5'de böyle bir hata bilen varmı ?

Gönderildi : 15/02/2014 18:21

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Bende buna benzer bir hatayla karşılaşmıştım. Eğer Guest VM'lerin nic E1000 ise bunları VMNET3 olarak değiştirip ESXI yeniden başlatınız.

Bütün sunucularda bu değişikliği yapmanızı öneririm, ilerleyen zamanlarda pempe ekranla karşılaşma oranınızda yüksek.

Gönderildi : 15/02/2014 18:24

(@serkanpeksaglam)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Bu problem başkalarında da var sanırım, Network uzmanı arkadaşlar biliyorlardır diye umut ediyorum

Gönderildi : 15/02/2014 18:28

(@serkanpeksaglam)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Bende buna benzer bir hatayla karşılaşmıştım. Eğer Guest VM'lerin nic E1000 ise bunları VMNET3 olarak değiştirip ESXI yeniden başlatınız.

Bütün sunucularda bu değişikliği yapmanızı öneririm, ilerleyen zamanlarda pempe ekranla karşılaşma oranınızda yüksek.

Öncelikle teşekkür ederim, Deneyeceğim şimdi söylediğinizi.

Upgrade ettiğim için mi oldu ? Sıfır kurulumda sıkıntı çıkarmıydı ? Birde E1000 yerine VMNET3 arasındaki fark nedir acaba ?

Performans kayıpları olur mu?

Pembe ekranıda merak ettim yardımcı olursanız sevinirim, ne tür bir sıkıntıdır bu ? 

DENEDİM DÜZELDİ, Allah Rağzı Olsun Arkadaşım Çok Sağol :))) 

Gönderildi : 15/02/2014 18:32

(@cozumpark)

Öncelikle teşekkür ederim, Deneyeceğim şimdi söylediğinizi.

Upgrade ettiğim için mi oldu ? Sıfır kurulumda sıkıntı çıkarmıydı ? Birde E1000 yerine VMNET3 arasındaki fark nedir acaba ?

Performans kayıpları olur mu?

Pembe ekranıda merak ettim yardımcı olursanız sevinirim, ne tür bir sıkıntıdır bu ? 

DENEDİM DÜZELDİ, Allah Rağzı Olsun Arkadaşım Çok Sağol :))) 

Pembe ekran okadar merak edilecek bir durum değil açıkcası, En son Windows XP'te Mavi ekran görmüştüm sonra ESX'de görünce dedim heralde ESX Nostalji yapiyor.

5.5 Sürümünde E1000'de pembe ekran ve bu tarz problemlere neden oluyor.VMWare case açtığımda böyle bir dönüş sağlamışlardı. 

Gönderildi : 15/02/2014 19:00

(@serkanpeksaglam)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Yardımınız için teşekkürler Samet Bey 🙂

Gönderildi : 15/02/2014 19:20

(@cozumpark)

Yardımınız için teşekkürler Samet Bey 🙂

Rica ederim, Selametle 🙂