Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 8.1'de hem Hyper-V hem de VmWare kurup kullanmak?

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
348 Görüntüleme
(@AlperELEMAN)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Başlıkta yazıdığım gibi hyper-v yüklü windows 8.1 enterprise'a vmware da yüklemek istiyorum aynı anda ikisi yüklü olamıyor bunu nasıl başarabilirim aynı anda çalıştırmasamda olur hyper-v için ayrı bir vakitte vmware için ayrı bir vakitte kullanabilirim ama ikiside yüklü ve istediğim zaman kısa yoldan erişebilmem gerekiyor.

Gönderildi : 18/01/2014 17:40

(@mehmetsaityilmaz)
Gönderiler: 1458
Noble Member

Başlıkta yazıdığım gibi hyper-v yüklü windows 8.1 enterprise'a vmware da yüklemek istiyorum aynı anda ikisi yüklü olamıyor bunu nasıl başarabilirim aynı anda çalıştırmasamda olur hyper-v için ayrı bir vakitte vmware için ayrı bir vakitte kullanabilirim ama ikiside yüklü ve istediğim zaman kısa yoldan erişebilmem gerekiyor.

ikisi aynı anda kullanılmıyor 

Gönderildi : 18/01/2014 23:39

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

Merhaba,

Maalesef ikisi yüklü olamıyor. Isterseniz Esxi içerisine Hyper-V kurarak işlemlerinize devam edebilirsiniz.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 19/01/2014 04:16

(@AlperELEMAN)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

MCSE hocam windowsun user ayarlarıyla oynayıp bir şekilde yapmıştı ona da sordum şimdi cevap bekliyorum açılışta bişey seçip istediği yazılımın yüklü kısmına geçip kullanıyodu cevap verirse buraya koyarım teşekkürler sizlere.

Gönderildi : 19/01/2014 14:31

(@mehmetsaityilmaz)
Gönderiler: 1458
Noble Member

MCSE hocam windowsun user ayarlarıyla oynayıp bir şekilde yapmıştı ona da sordum şimdi cevap bekliyorum açılışta bişey seçip istediği yazılımın yüklü kısmına geçip kullanıyodu cevap verirse buraya koyarım teşekkürler sizlere.

ikinci bir donanim profili oluşturuyorduk bir zamanlar belki öyle yapıp çalıştırıyordur 

Gönderildi : 21/03/2014 16:59

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Eğitim ortamıysa eğer bahsettiğiniz yer boot ng kullanarak yapıyorlar. 

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 21/03/2014 17:54

Paylaş: