Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

vmware player error loading operating system (xp)

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
754 Görüntüleme
(@Turgaytuna)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar öncelikle siteye yeni üye oldum. Daha önceden takip ediyordum ama üyelik bugüneymiş. 

Sistemim hakkında bilgi vereyim.

Hp pro3500 Series i-5 İşlemci 4 Gb Ram normalde 64 bit win 7 kurulması gerekiyordu. Ama bazı çalıştırdığım eski programların 64 ile uyumsuzluğu nedeniyle 32 bit kullanıyorum.

VMware-player-6.0.1-1379776 versiyonu deneme sürümünü kullanmaktayım. Yapmak istediğim şey win 7 altında Xp profesyonel (Guest) daha önceden kurulmuş Xp çalıştırmak.  

VMware player ana menüsünde open the virtual Machine diyorum. Play e basıp çalıştırmak istediğimde "Error Loading Operating System" hata iletisi alıyorum. Hazır olan Xp sistemin boyutu 70 Gb. 1 işlemci ve çalıştırılan ram miktarı 1 yada 2 GB olarak seçiyorum. Hard disk seçenekleri de SCS 0,8 Hard disk  

Hata makalelerine baktığımda Bios güncellemesi yapın demiş. Bios Güncellemesini yaptım. Sorun yine aynı. Aynı zamanda bir kaç makalede :\Program Files\VMware\VMware Tools\Drivers\pvscsi\  klasörünün altındaki 3 dosyadan bahsetmiş  

bendeki programın altında bu dizin yok. Bu 3 dosyayı flopy diske kaydetip win 7 kurulum ekranında Hard disk driveri gibi kopyalayın demiş.

Konuyla ilgli yardımınızı rica ederim.

Saygılarımla.

Gönderildi : 18/01/2014 16:35

(@Turgaytuna)
Active Member
Konu başlatıcı

Yok mu 1 Cevap bu kadar yazdım ya. 

1.Ekran görüntüsündeki problemi ben halletim. Biosta sanallaştırma seçeneğini enable yaparak.

Ama 2. Sorunu hala halledebilmiş değilim. Ve siz de çok yardımcı oluyorsunuz çok sağolun...  

Gönderildi : 20/01/2014 00:50

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

1.Ekran görüntüsündeki problemi ben halletim. Biosta sanallaştırma seçeneğini enable yaparak.

Ama 2. Sorunu hala halledebilmiş değilim. Ve siz de çok yardımcı oluyorsunuz çok sağolun...  

Merhaba,

VMware Player kullanmanızın özel bir sebebi varmı? Neden VMware Workstation kullanmıyorsunuz?

Son olarak; eğer bu konuyu bilen birisi olsaydı zaten buraya yazarlardı. Yani size özel birşey yok burada bilen kişi yazar.

Teşekkürler.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 20/01/2014 03:13

(@Turgaytuna)
Active Member
Konu başlatıcı

Problem 1Problem 2Problem 3 Problem 4Problem 5

Merhaba,

VMware Player kullanmanızın özel bir sebebi varmı? Neden VMware Workstation kullanmıyorsunuz?

Son olarak; eğer bu konuyu bilen birisi olsaydı zaten buraya yazarlardı. Yani size özel birşey yok burada bilen kişi yazar.

Teşekkürler.

Selam Tayfun bey, Vmare Player kullanmamdaki sebep Guest işletim sisteminin içinde varolan kurulu bir programdı. WorkStationda da denedim aşağıdaki hataları aldım. 4 Günlük uzun bir uğraşdan ve araştırmadan sonra problemleri çözdüm. Virtual makinelerde yeni olduğum başlangıçta önüme gelebilecek bütün başlatma problemlerini gördüm. Buda benim şansım. Bilmeyenlere için paylaşmak istedim.

Saygılar.

Karşılaştığım problemler ve Çözümleri.

1. cisi Biosunuzu Update edin ve bunu bilmiyorsanız gerçekten yardım alın.

2.Bios Updatinden sonra Long mode binary sorunları için Biosun Advance menüsünden Virtulization Seçeneği Enable olmalı.

3. Problem için Bios menüsünden HDD- LBA ayarlarının auto değil mauel olarak girin. Üreticinizin manuel LBA ayarlarına bakarak. 

4. Biosun firmware versiyonunu kontrol edin muhtemelen farklı yada yanlış bir sürümü yüklediniz.

5. Biosun firmware ve Virtual Machin  ayarlarındaki Intel Vx ve disable Trusted execution ayarlarını disable yapın.

Saygılar.

Gönderildi : 21/01/2014 13:37

Paylaş: