Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

VMware 9.0 usb 3.0 görüyor, 2.0 görmüyor.

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
515 Görüntüleme
(@muratakbulut)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Öncelikle merhaba; bu sanal makinelerde yeniyim kendim çok uğraştım araştırdım ama çözemedim.

Daha once VMware kullanarak serialport bir cihaz ve bunun yazılımını çalıştıran usb dangıl ile çalışıyordum. Geçen bilgisayar format yemek zorunda kaldı. Şimdi daha once sanallaştırdığım xp üzerinde gördüğüm dangılı 2.0'a bağlayıp acamıyorum. Sanal makina başlangıcında "daha once tanıttığınız bu USB'yi artık otomatik çalıştıramazsınız" diyor.

ayrıca başka bir xp daha sanallaştırdım ancak ondada aynı neticeyi verdi.

en son 9.0'ı kaldırdım 8.0 kurdum burada dangılı gördü ama mount edemiyor VM menüsünden elle takmak istediğimde "driver error" diyor. yine 2.0 a bağladığım USB bellekleride tanımıyor. install tools dediğimde de "VMware Tools installation cannot be started manually while Easy Install is in progress."

2.0 girişlere taktığım usb belleklerde dahil hiçbiri çalışmıyor ancak 3.0'a taktığım da sanal makinede usb belleği görebiliyorum. Bilgisayarda 1 adet 3.0 giriş var 7 adet'te 2.0 giriş var benim bunları kullanmam gerekiyor 3.0 istemiyorum. Çözüm konusunda yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

Gönderildi : 24/10/2013 12:18

(@AyhanKOSOGLU)
Gönderiler: 112
Estimable Member

iyi akşamlar ;

eğer imkanınız var ise öncelikle VMware Workstation 10.0 sürümünü denemenizi öneririm.

vmware Workstation 9 sürümünde ben usb 3g connector kullandığım sıralarda bu tip bir sorun yaşıyordum.Çözümü servislerin altında Vmware USB Arbitration Servisini stop ederek buluyordum. Bu sırada ilk kurulumda bu servisin nadirende olsa stop olarak geldiğini fark ettim. Kontrol etmenizde yarar var. Yeni kurulum yapsanız bile stop olarak gelebiliyor.

Birde kullandığınız usb  dangılın sürücüsünü ana makinenize yüklediyseniz, ana makineniden kaldırarak direk sanala kurmayı denemenizi öneririm.

Gönderildi : 25/10/2013 00:44

(@muratakbulut)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

iyi akşamlar ;

eğer imkanınız var ise öncelikle VMware Workstation 10.0 sürümünü denemenizi öneririm.

vmware Workstation 9 sürümünde ben usb 3g connector kullandığım sıralarda bu tip bir sorun yaşıyordum.Çözümü servislerin altında Vmware USB Arbitration Servisini stop ederek buluyordum. Bu sırada ilk kurulumda bu servisin nadirende olsa stop olarak geldiğini fark ettim. Kontrol etmenizde yarar var. Yeni kurulum yapsanız bile stop olarak gelebiliyor.

Birde kullandığınız usb  dangılın sürücüsünü ana makinenize yüklediyseniz, ana makineniden kaldırarak direk sanala kurmayı denemenizi öneririm.

öncelikle teşekkürler. Bu USB Arbitration servisi nereden aktif edebilirim.

Bir önceki (formattan once) ana makinanın da vw'nin de problemsiz çalışır durumda olduğu zamanda "Device Managament'in aldırığım bir printscrni var elimde. şuankinde bazı eksikler var. Ayrıca 3.0 a ne takarsam ana makinede usb control aktif oluyor ancak 2.0 da aktif olmuyor. dangılı 3.0 da kullanabiliyorum şuan ama korunaklı bir yer değil, ön tarafa takılı biri gelip ayağıyla çarpsa takılsa kırılabilecek bir konumda. daha once bir kaç usb belleği böyle perte çıkardılar.

Sürücü driver ile ilgili sorun olduğunu düşünmüyorum çünkü 3.0 da çalışıyor. 

Ana makina'dan 2.0 a bağlama izni verilmiyor. yada başka bir izin yada aktif etme durumuva çünkü;

en son yeniden kurdum 8.0ı  2.0 a takılan usbleri alt çubukta görüyor ama  vw ana menüsünden elle takmak istediğimde "driver error" veriyor. 

Pcye format atma şansım yok. dışardan gelip domain ayarları yapıyorlar şifreleri bilmiyoruz söylemiyorlarda. tekrar format demek makinanın çalışmaması demek oluyor bu da mümkün değil. sanal makinada xp'de eski versiyon kullanıp yeni versiyonda yapamadığımız işleri yapıyoruz.

Belki işe yarar diye tüm direverleri indirip kurdum ana makineye. vw yi defalarda kaldrıp tekrar kurdum kaldırırken user içindeki app data yı temizlemeye çalıştım ayrıca c: de bulunan program data gizli klasöründe yine vm ile ilgili tüm verileri temizlemeye çalışıp kurulumu öyle yaptım. ama olmadığı aşıkar yeni kurulan vm de aski sanallaştımış olduğum xpyi bulmak istediğimde bana direct olarak onu gösteriyor halbuki sıfır kurulumda olduğu yerde değil ben onu başka bir yere taşımıştım. eski ayarları ve yerleri hatırladığına gore temizliği tam yapamamışım.

Gönderildi : 25/10/2013 15:47

Paylaş: