Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Disk2Vhd ile yedekleme sorunu

2 Yazılar
1 Üyeler
0 Likes
355 Görüntüleme
(@dogusergul)
Gönderiler: 137
Estimable Member
Konu başlatıcı

xp işletim sistemi olan bir bilgisayarı Disk2Vhd ile imajını aldıktan sonra başka bir bilgisayarda Microsoft Virtual Pc ile çalıştırmak istediğimde Mouse ve klavye çalışmıyor. masaüstünü görebiliyorum ancak hiç bir işlem yapamıyorum. Virtual Pc yi kullanma sebebimde birtek onda LPT desteğini sağlaması Lpt portunda Dongle çalışması gerekiyor.

ayrıca yedek aldığım bilgisayarda Vİrtual PCde Mouse ve klavye sorunsuz çalışıyor. başka bilgisayarlarda donanım çakışması olduğunu tahmin ediyorum ancak birtürlü orasını bulamadım

Gönderildi : 24/10/2013 11:25

(@dogusergul)
Gönderiler: 137
Estimable Member
Konu başlatıcı

xp işletim sistemi olan bir bilgisayarı Disk2Vhd ile imajını aldıktan sonra başka bir bilgisayarda Microsoft Virtual Pc ile çalıştırmak istediğimde Mouse ve klavye çalışmıyor. masaüstünü görebiliyorum ancak hiç bir işlem yapamıyorum. Virtual Pc yi kullanma sebebimde birtek onda LPT desteğini sağlaması Lpt portunda Dongle çalışması gerekiyor.

ayrıca yedek aldığım bilgisayarda Vİrtual PCde Mouse ve klavye sorunsuz çalışıyor. başka bilgisayarlarda donanım çakışması olduğunu tahmin ediyorum ancak birtürlü orasını bulamadım

sorunu şu şekilde çözdüm

yedek aldığım bilgisayardan bios ayarlarına girip usb klavye ve usb Mouse ayarlarını  enable ye çektikten sonra Disk2VHD ile yedeklemesini tekrardan yaptım Disk2VHD ile yedeklerken c sürücünü seçtikten sonra yukarda sağ köşede Microsoft Virtual Pc kutucuğuna tik attım.

başka bir bilgisayarda virtual pc yi çalıştırıp yedek aldığım diski gösterdikten sonra lpt ve com ayarlarını aktif yaptıktan sonra lpt dongle ve program aktif olarak çalıştı.

sadece ufak bir sorun var sanal bilgisayarda işlemci %100 olarak çalışıyor ve yapılacak işlemler biraz yavaş oluyor...

Gönderildi : 24/10/2013 18:01

Paylaş: