Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Veeam Backup vs Symantec Backup Exec ?

23 Yazılar
18 Üyeler
0 Likes
1,405 Görüntüleme
(@emremartin)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Vm ortamında bulunan sunucularımı  yedeklemek istiyorum fakat Veeam Backup mı ? yoksa Symantec Exec mi ?  Hangini Tercih etmeliyim. Neden ?

Teşekkürler. 

Gönderildi : 24/09/2013 15:29

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Veam veya Acronis

Gönderildi : 24/09/2013 16:02

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

MErhaba,

Çok uzunca süredir Veeam kullanıyorum konusunda çokda başarılı. 

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 24/09/2013 16:10

(@ismailKaratas_)
Gönderiler: 154
Estimable Member

Veeam Backup ve ya Avamar

Gönderildi : 24/09/2013 16:27

(@gokhanyildirim-2)
Gönderiler: 7
Active Member

Veaam Güzel Bir ürün kullanıyoruz mutluyuz yönetimi de basit.

Gönderildi : 24/09/2013 16:53

(@tolgaasik)
Gönderiler: 383
Illustrious Member

Veeam gerçekten çok güzel bir ürün. Kesinlikle Veeam kullanmanızı tavsiye ederim. Backup 'ı her ürün alıyor, ancak restore opsiyonları ile Veeam öne çıkan bir ürün.

Gönderildi : 24/09/2013 19:46

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Veam evet başarılı ama Acronisi de bir kenara atmamak lazım. Özellikle Exchange ve Sanallaştırma "Hyper-V" UR ile çok başarılı.

Gönderildi : 24/09/2013 19:53

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2209
Illustrious Member

Vmware Backup yazılımları arasında bir rapor hazırlamıştım. Sonunda şirket olarak Veeam satın alınmasına karar verildi. Bu rapor ortalama 6 ay önce hazırlandı yeni versionlar bazı özellikler değişiklik gösterebilir. 

http://www.ozgurmazlum.com/vmware-backup-product-compare.html

Gönderildi : 25/09/2013 17:10

(@recepyuksel)
Gönderiler: 1893
Üye

Merhaba,

Bu iki ürünün ortamınıza uygun olan modülleri ile maliyetleri nasıl çıktı paylaşabilirmisiniz? Aralarında çok fark varmı? Symantec BE'de oldukça geliştirdi kendisini en son versiyonunda.

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 27/09/2013 01:36

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2209
Illustrious Member

Recep Hocam satın alma işlemleri farklı bir birim tarafından yapıldığı için ben net bilgiye sahip değilim. Zaten direk bir fiyatı mevcut değil Veeam Türkiye reseller'i üzerinden firma seçip konuşuyorsunuz o yüzde değişkenlik gösterebilir. Biz bu süreç boyunca Vprof-IT ile çalıştık kendilerinden bilgi alabilirsiniz.

Biz backup için Veeam Enterprise ürününü kullanıyoruz. Monitor için farklı uygulama kullanıyoruz.

Gönderildi : 27/09/2013 12:28

(@emremartin)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim ilginize.

Gönderildi : 30/09/2013 13:58

(@erdemyayli)
Active Member

Vprof-IT  iletisim mail adresi web sitesinde mevcut degil nasıl yazılı iletiseme gececegiz.

Gönderildi : 03/01/2018 14:25

(@huseyinkartal)
Gönderiler: 651
Honorable Member

Selamlar,

her iki ürünü kullanmış birisi olarak size  kesinlikle  Veeam kullanmanızı tavsiye ediyorum.. Symantec BE biraz tecrübe ister kullanım ve yönetim için Veeam ise tam bir  çocuk oyuncağı. Türkiyede ofislerinin olması ve  destek konusunda  iyi olmaları büyük avantaj.

En büyük avantajı ise Agent ile uğraşmayın özellikle exchange yedeklerinde sorun görüyorum... ben  nefret ederim!! Alternetif Olarak ArcserveUDP  çok iyi tekilleştirme oranlarına  sahip yedekleme  mantığı veeam ile aynı 

Portal üzerinde bir çok makalesi de  var.

http://www.cozumpark.com/blogs/virtualization/archive/2011/09/11/veeam-backup-and-replication.aspx  

http://www.cozumpark.com/blogs/3party/archive/2014/03/02/veeam-ile-replikasyon-ve-failover-senaryolari.aspx

http://www.cozumpark.com/blogs/3party/archive/2016/01/31/veeam-ile-netapp-entegrasyonu.aspx  

Gönderildi : 03/01/2018 17:29

(@cahityolacan)
Gönderiler: 514
Super Admin

Ortlağı azıcık karıştırayım 🙂 

Bu işin bana göre kralı Veritas aslında ama yaptığınız işe göre değişiyor. Altyapınız ve istekleriniz çok önemli. Türkiyede bir çok system admin Veeam kullanıyor. Evet gayet başarılı bir yazılım buna sözüm yok. Ama bana göre tek başına iyi olması yetmiyor.

Bu görüşüme kim katılır bilemem ama; Eğer Türkiyeye yeni giren bir ürün yada yazılım ise bunun Türkçe makalesi nasıl yapılır videosu vb kaynak var ise o ürün her halukarda tutar ve kullanılır.

Veeam için Murat Açıncı sağolsun.

Drytek için Ertan Erbek sağolsun. 

İşin özü bu şekilde. Tabiki bana göre. Baştada dediğim gibi asıl konu sizin yapınız ve ne istedğiniz. O yüzden önce yapınızı iyi analiz etmeli ona göre isteklerinizi ve ihtiyaçlarını sıralamalı çıkan raporunza göre bir ürün tercih etmelisiniz.

Kolay gelsin iyi çalışmalar...

Cahit YOLAÇAN
vExpert - vExpert NSX - CCNA- MCSE - CEH
https://www.vmwaretv.com

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 03/01/2018 19:10

(@huseyinkartal)
Gönderiler: 651
Honorable Member

Ortlağı azıcık karıştırayım 🙂 

Bu işin bana göre kralı Veritas aslında ama yaptığınız işe göre değişiyor. Altyapınız ve istekleriniz çok önemli. Türkiyede bir çok system admin Veeam kullanıyor. Evet gayet başarılı bir yazılım buna sözüm yok. Ama bana göre tek başına iyi olması yetmiyor.

Bu görüşüme kim katılır bilemem ama; Eğer Türkiyeye yeni giren bir ürün yada yazılım ise bunun Türkçe makalesi nasıl yapılır videosu vb kaynak var ise o ürün her halukarda tutar ve kullanılır.

Veeam için Murat Açıncı sağolsun.

Drytek için Ertan Erbek sağolsun. 

İşin özü bu şekilde. Tabiki bana göre. Baştada dediğim gibi asıl konu sizin yapınız ve ne istedğiniz. O yüzden önce yapınızı iyi analiz etmeli ona göre isteklerinizi ve ihtiyaçlarını sıralamalı çıkan raporunza göre bir ürün tercih etmelisiniz.

Kolay gelsin iyi çalışmalar...

Artıları  eksileri  tartışmak  post'u  okuyan herkese  değer  katacaktır.. Lütfen fikirlerinizi açıklamaktan çekinmeyin.

Sektör de her  ürünün  sisteme, yöneticiye ve şirket  politikalarına  göre  avantaj ve dezavantajları vardır..

Şahsen Veeam ve ArcserveUDP  tarafında LAN free  backup  uygulaması  bence  muhteşem bir  detay..  Ayrıca  replikasyon, Agentless backup, image backup ve  Instant vm recovery hayat  kurtaran yetenekler.. 

Gönderildi : 04/01/2018 02:58

(@erdemyayli)
Active Member

Selam 

Bu iki ürün hakkında tam bilgiye sahip olmak istiyorum. İkisi arasında fiyat performansi iyi olan urunu secmeye calısıyorum. Backup Exec in yonetimi zor olması cok endise vermiyor acıkcası, veeam in yonetimi kolay olması bir avantaj olmasına ragmen fiyat acısından daha pahalı bir urun oldugu kaaanitendeyim okuduklarımdan anladıgım kadarıyla. 

Bu konuda her iki urun ile ilgili olarak fiyat ve karsılasıtrma modelinde inceleyebilecegim bir dokuman mevcut mu acaba. 2018 yılında lisans modellerinde bir degisiklik oldumu bunuda ogrenmek istiyorum .

Tesekkurler.

Erdem Y.

Gönderildi : 05/01/2018 14:09

(@cumhuraltan)
Gönderiler: 703
Üye

Selamlar ;

Arcserve UDP ürünü de incelemenizi öneririm fiziksel ve  sanal  hibrit yapılarınız için backup ve  disaster senaryoları için replikasyon seçenekleri mevcut ve  kullanmak istediğiniz özelliklere  göre  lisanslama  yaptığınız için  fiyat avantajıda  oldukça  iyi.

Probleminiz çözüldüğünde, Konunuzu "ÇÖZÜLDÜ" olarak işaretleyerek benzer problemi yaşayanlara yardımcı olabilirsiniz.

Gönderildi : 05/01/2018 18:41

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4292
Co-Helper

Sanal yedeklemede Veam, Acronis, ARC daha güçlü ürünler Bexec'in ise diğer tarafta başka avantajları oluyor. Tam mukayeseli özellik ve fiyatlandırma içeren bir dokuman bulamazsınız çünkü zaten fiyatlandırma ölçeğe göre çıkarılan birşey, projeye göre indirim oranları üretilir. Diğerlerine çok hakim değilim Bexec de geçen yıl lisanslama modeli değişti maliyet avantajları geldi. Mesela Capacity lisans diye bir model var ne kadar TB vs veriyi yedekleyecekseniz o kadar alıyorsunuz başka core, agent gibi bir modellemeye gerek kalmıyor. Sabit durumlar yok açıkçası orta-büyük yapılarda bazen Core model maliyet avantajı getirebiliyor bazen de tersi. Tüm firmalarla görüşün kararınız oluşacaktır.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 05/01/2018 19:02

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Aldığı backup restore etme garantisi veren tek firmadır Veeam daha söze gerek var mı ?

https://www.veeam.com/tr/availability-suite-features.html

Gönderildi : 07/01/2018 22:18

Sayfa 1 / 2
Paylaş: