Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

you do not have the permissions to access this object

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
333 Görüntüleme
(@FarukDerdinne)
Gönderiler: 14
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba

VMware vSphere Client esxi 5.0.0 kullanıyorum aşağıdaki uyarıyı alıyorum bu sorunu nasıl çözebilirim ?

root olarak giriyorum ama bu uyarıyı alamaktayım

Aldığım uyarı mesajı aşağıdaki gibi 
you do not have the permissions to access this object

Gönderildi : 22/09/2013 21:29

(@cemkilic)
Gönderiler: 396
Reputable Member

vsphere clıent hiç kullanmadı ama bu nesne için erişim izni yok diyor sanal makinayı çalıştırmak istiyorsanız

makinaya izinleri vermeniz gerekiyor iso yada fiziksel diskiniz kontrol edin 

Gönderildi : 23/09/2013 02:55

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

Merhaba, 

Bu hatayı ilk kurumdan sonra bağlanınca mı aldınız ? Farklı bir makineden denediniz mi ?

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 23/09/2013 02:58

(@FarukDerdinne)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba daha önceden hyperwm kullanıyorduk bu  yazılımı ilk defa  kullanıyoruz  bu  nedenden bu  yazılımın kullanımı hakkında  çok  fazla bilgimiz yok yazılımı kurduk daha sonra  içine 1 adet vds hesabı açtım ana sunucunun ip numarasını tanımladı ip tanımlama kısmını bulamadım sonra permissions kısmına biraz  dokundum rootun karşısındaki ip numarası tanımlı  görünmüyor 

[IMG] [/IMG]

Gönderildi : 23/09/2013 14:46

(@FarukDerdinne)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Resimleri eklediğimde  görünmedi bu nedenden link olarak ekledim resimleri

Merhaba daha önceden hyperwm kullanıyorduk bu  yazılımı ilk defa  kullanıyoruz  bu  nedenden bu  yazılımın kullanımı hakkında  çok  fazla bilgimiz yok yazılımı kurduk daha sonra  içine 1 adet vds hesabı açtım ana sunucunun ip numarasını tanımladı ip tanımlama kısmını bulamadım sonra permissions kısmına biraz  dokundum rootun karşısındaki ip numarası tanımlı  görünmüyor 

şuan VDS Sunucuyuda  aktif edemiyorum power on the virtural machine tıkladığım şu  hatayı alıyorum

RESİM    

RESİM 

RESİM  

RESİM

Gönderildi : 23/09/2013 15:28

Paylaş: