Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Veeam Backup Email Gönderimi Hakkında

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,343 Görüntüleme
(@cemkiyanc)
Gönderiler: 74
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar, 

Veeam Backup'da görevlerin başarılı olması veya hata vermesi durumunda e-posta göndermesi şeklinde ayarlı, benim sorum yedek alınan müşteri sunucularında bu e-posta gonderme durumunu nasıl ayarlayacağım, müşterilerin belirrtiği mail adreslerine.

Teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim...

Saygılar 

Gönderildi : 21/08/2013 14:35

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2209
Illustrious Member

Merhaba müşterinizin oluşturduğunuz JOB detaylarında storage adımında Advanced sekmesine girerek Notification bölümünden istediğiniz işlemi yapabilirsiniz.

Aşağıdaki linkten resim detayına ulaşabilirsiniz.

Gönderildi : 21/08/2013 14:52

(@cemkiyanc)
Gönderiler: 74
Estimable Member
Konu başlatıcı

Ekran görüntüsündeki ayarları daha önce uygulamıştım, fakat mailler belirtmiş olduğum adrese gitmiyor malesef.

Gönderildi : 21/08/2013 16:16

(@ferhatdugencioglu)
Gönderiler: 112
Estimable Member

Veeam Backup kurulu olan sunucunun dışarıya e-mail göndermesi için firewall'den yetkisi olup olmadığına bakınız. Telnet komutu ile test edebilir siniz.

Veya  Exchange server var ise Veeam Backup için Exchange Server'dan Relay yetkisi vermeniz gerekiyor. 

Gönderildi : 22/08/2013 01:30

(@Atakankardes)
Gönderiler: 2
New Member

blank_pageBunu serverdan nasıl yapılabilir bilmiyorum ama Toplu mail gönderme sistemlerinin bazılarında sisteme entegrasyonla yada bir [url= http://graphicmail.com.tr/cozumlerimiz/yazilimcilar ] Api [/url]uygulaması yazdırarak sağlanabilir. 

Gönderildi : 28/05/2014 13:59

Paylaş: