Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hyper-V virtual switch manager hkk

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
348 Görüntüleme
(@DenizVerman)
Gönderiler: 1289
Noble Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba 1 adet dell r720 server üzerinde sanallaştırma yapacağım failover cluster ve live migration kullanmayacağım, 

Parent OS yani hosta server 2012 std kurulumu yaptım 4 adet fiziksel network kartını server 2012 içerisinden nic teaming yaptım,

Vm lere oluşturacağım virtual switch lerde bu nic teamingi göremiyorum fiziksel kartları tek tek seçmeme izin veriyor burda nasıl bir yol izlemeliyim Vm ile fiziksel ethernetler load balancing olması için.

Gönderildi : 17/07/2013 12:30

(@huseyinkartal)
Gönderiler: 651
Honorable Member

Merhaba ,

Yapmanız  gereken öncelikle Virtual Switch Manager üzerinden  yeni bir virtual switch oluşturmak bu işlemden sonra NIC Teaming'i sunucularınıza uygulayabilirsiniz sizin için aşağıdaki ekran görüntülerini ekledim takip ederek yapabilirsiniz.

Sevgiler.

[IMG] [/IMG]

[img] [/img]

[img] [/img]

Gönderildi : 17/07/2013 14:29

(@DenizVerman)
Gönderiler: 1289
Noble Member
Konu başlatıcı

hüseyin bey teşekkürler  yeni virtual switch oluşturup Microsoft Network Adapter Multiplexor Driver seçmek bize server 2012 üzerinde oluşturduğumuz Nic teamingi kullanmaya yarıyor değilmi.

Gönderildi : 17/07/2013 15:27

(@huseyinkartal)
Gönderiler: 651
Honorable Member

Merhaba Deniz Bey ,

Evet Hyper-V üzerinde NIC Teaming'i bu şekilde  kullanabiliyoruz. Yalnız bazı yazılımlarda bu sorunlara yol açabilmektedir mesela bizim kullandığımız  santral yazılımında paketler ikiye bölündüğünden geriye dönüşlerde  kayıplar oluşuyor . Bunu  bilgi amaçlı söylüyorum genelde  problem çıkmıyor eğer bunun gibi bir yazılım kullanacaksanız  önce  test edip sonrasında  production ortama  uygulayın.

Sevgiler.  

Gönderildi : 18/07/2013 12:38

Paylaş: