Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sanaldan Fiziksele

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
367 Görüntüleme
(@ertugrulkarahisar)
Gönderiler: 126
Estimable Member
Konu başlatıcı

Selam arkadaşlar,

Sanal 2012 Srv Dc makinamı Fiziksele taşımak istiyorum.Bunu yapabilen ücretsiz bir tool varmıdır ?

İllada Acronis vs gibi programlamı yapabilirim..?

İyi çalışmalar...

Gönderildi : 16/04/2013 14:28

(@m-hakancan)
Gönderiler: 1866
Noble Member

Merhaba,

Bu işlem için convert uygulamasına ihtiyacınız yok. Fiziksel makinanızı kurup onu additional dc olarak yapılandırırsınız. Replikasyonlar gerçekleştiğinde sanal da ki dc niz üzerinde ki tüm rolleri fiziksel de ki dc nize taşırsınız. Replikasyonlarda sıkıntı olmadığından emin olduğunuzda sanal da bulunan dc nizi dc likten düşürürsünüz. Böylece elinizde fiziksel de olan bir dc olmuş olur. Hatta sanal da ki dc nizde ortamda dc olarak çalışmaya devam edebilir. Böylece yedeklilikte sağlamış olursunuz.

Kolay gelsin...

Gönderildi : 16/04/2013 16:12

(@ertugrulkarahisar)
Gönderiler: 126
Estimable Member
Konu başlatıcı

Söylediğinize katılıyorum ama ben özellikle  sanaldan fiziksele çevirmek için farklı uygulama  yollarını  öğrenmek istiyorum.

Teşekkürler

Gönderildi : 16/04/2013 16:32

(@m-hakancan)
Gönderiler: 1866
Noble Member

Peki, sanallaştırma platformunuz hakkında bilgim yok ancak Hyper-V ortamında VMM bunu desteklemiyor. Bu işlem için sorunuzda değindiğiniz gibi Acronis tarzında 3.parti araçları kullanmanız gerekecek.

Kolay gelsin...

Gönderildi : 16/04/2013 17:15

(@ersincan)
Gönderiler: 975
Illustrious Member

Merhaba, Acronis bu isi yapabiliyor. Ayrica linkteki cozumude incelemenizi isterim.

http://www.cozumpark.com/blogs/3party/archive/2012/08/12/symantec-backup-exec-2012-kurulumu-ve-yap-land-r-lmas-b-l-m4-simplified-disaster-recovery.aspx  

Gönderildi : 17/04/2013 13:18

Paylaş: