Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

VMware ile Hyper-V birlikte çalışma sorunu hk.

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,031 Görüntüleme
(@serkan-aydin)
Gönderiler: 114
Estimable Member
Konu başlatıcı

Değerli arkadaşlar merhaba,

VMware 9.0.1 Workstation kullanmaktayım. Hyper-v ile yeni çalışmaya başladım ancak hyper-v kurulumundan sonra VMware'yi kullanamadım. Sebebi ise "VMware Workstation and Hyper-V are not compatible. Remove the Hyper-V role from the system before running VMware Workstation." mesajı... Bu iki ürünü Windows8 Ent. sürümünde nasıl aynı anda çalıştırabilirim?

Bir linkte hyper-v'yi pasif edip VMware'yi tekrar kurmam ve hyper-v'yi tekrar aktif hale getirmem gerektiği yazılmış. Ancak bu çözümün bile sadece 32bit işletim sistemleri kuracağım durumlarda geçerli olduğu belirtiliyor. Yani 64bit server kurmak istediğim zaman hata alıyorum. Bu durumun kesin bir çözümü var mıdır? Teşekkürler...

Gönderildi : 21/02/2013 14:32

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

:)) işi biraz çılgınlık noktasına taşımışsınız. Aynı makine üzerinde iki ayrı vendor ile sanallaştırma yapmaya çalışıyorsunuz. Şu an uyumsuzluk konusunda sistem uyarı vermiş. Yarın bir gün önemli makinalar kurduğunuzda daha büyük sorun çıkınca uğraşmamanız için bence bir tanesine yönelin. Workstation yerine Hyper-v kullanmanız iyi olur. İkisini özellikle neden bir arada kullanmak istiyorsunuz?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 21/02/2013 14:35

(@serkan-aydin)
Estimable Member
Konu başlatıcı

🙂 çılgınlıktan ziyade VMwarede farklı bir forest ile çalışırken hyper-v de farklı bir yapıda farklı konulara yönelmek. Eğer bu iki uygulama zaten çalışmayacaksa aykırı olmaya da gerek yoktur. O halde kullanmayız. Teşekkürler:)

Gönderildi : 21/02/2013 14:59

(@www-rizasahan-com)
_

🙂 Hyper-v ile devam edin. Ayrı forestler varsa farklı vlanda çalışan veya farklı ağlarda çalışacak virtual switch oluşturun bu şekilde birbirinden izole etmiş olursunuz.
Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 21/02/2013 16:10

(@recepyuksel)
Gönderiler: 1893
Üye

Wmware'e devam derim, başka platform aramaya gerek yok.

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 22/02/2013 00:44

(@serkan-aydin)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Recep bey haklı, yalnız hyper-v'ye de şans vermek lazım. Rıza hocam virtual switch oluşturma adına herhangi bir bilgim yok maalesef. Güvendiğiniz bir makale örneği varsa ve paylaşırsanız sevinirim. Ben yine de internette bunu araştıracağım. Teşekkürler...

Gönderildi : 25/02/2013 01:50

(@www-rizasahan-com)
_

Merhaba,
http://www.cozumpark.com/search/SearchResults.aspx?q=video+serhat&s=110 bu link altından gerekli videolara ulaşabilirsiniz.

Gönderildi : 25/02/2013 18:09

Paylaş: