Anasayfa » Forum

Bildirimler

VMware ile Hyper-V birlikte çalışma sorunu hk.  

  RSS
serkan.aydin
(@serkan.aydin)
Üye

Değerli arkadaşlar merhaba,

VMware 9.0.1 Workstation kullanmaktayım. Hyper-v ile yeni çalışmaya başladım ancak hyper-v kurulumundan sonra VMware'yi kullanamadım. Sebebi ise "VMware Workstation and Hyper-V are not compatible. Remove the Hyper-V role from the system before running VMware Workstation." mesajı... Bu iki ürünü Windows8 Ent. sürümünde nasıl aynı anda çalıştırabilirim?

Bir linkte hyper-v'yi pasif edip VMware'yi tekrar kurmam ve hyper-v'yi tekrar aktif hale getirmem gerektiği yazılmış. Ancak bu çözümün bile sadece 32bit işletim sistemleri kuracağım durumlarda geçerli olduğu belirtiliyor. Yani 64bit server kurmak istediğim zaman hata alıyorum. Bu durumun kesin bir çözümü var mıdır? Teşekkürler...

Alıntı
Gönderildi : 21/02/2013 13:32
Rıza ŞAHAN
(@rizasahan)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

:)) işi biraz çılgınlık noktasına taşımışsınız. Aynı makine üzerinde iki ayrı vendor ile sanallaştırma yapmaya çalışıyorsunuz. Şu an uyumsuzluk konusunda sistem uyarı vermiş. Yarın bir gün önemli makinalar kurduğunuzda daha büyük sorun çıkınca uğraşmamanız için bence bir tanesine yönelin. Workstation yerine Hyper-v kullanmanız iyi olur. İkisini özellikle neden bir arada kullanmak istiyorsunuz?

CevapAlıntı
Gönderildi : 21/02/2013 13:35
serkan.aydin
(@serkan.aydin)
Üye

🙂 çılgınlıktan ziyade VMwarede farklı bir forest ile çalışırken hyper-v de farklı bir yapıda farklı konulara yönelmek. Eğer bu iki uygulama zaten çalışmayacaksa aykırı olmaya da gerek yoktur. O halde kullanmayız. Teşekkürler:)

CevapAlıntı
Gönderildi : 21/02/2013 13:59
Rıza ŞAHAN
(@rizasahan)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

🙂 Hyper-v ile devam edin. Ayrı forestler varsa farklı vlanda çalışan veya farklı ağlarda çalışacak virtual switch oluşturun bu şekilde birbirinden izole etmiş olursunuz.
Saygılarımla.

CevapAlıntı
Gönderildi : 21/02/2013 15:10
Recep YÜKSEL
(@recepyuksel)
Kıdemli Üye Forum Yöneticisi

Wmware'e devam derim, başka platform aramaya gerek yok.

************************************************************
Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.
************************************************************

CevapAlıntı
Gönderildi : 21/02/2013 23:44
serkan.aydin
(@serkan.aydin)
Üye

Recep bey haklı, yalnız hyper-v'ye de şans vermek lazım. Rıza hocam virtual switch oluşturma adına herhangi bir bilgim yok maalesef. Güvendiğiniz bir makale örneği varsa ve paylaşırsanız sevinirim. Ben yine de internette bunu araştıracağım. Teşekkürler...

CevapAlıntı
Gönderildi : 25/02/2013 00:50
Rıza ŞAHAN
(@rizasahan)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Merhaba,
http://www.cozumpark.com/search/SearchResults.aspx?q=video+serhat&s=110 bu link altından gerekli videolara ulaşabilirsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 25/02/2013 17:09
Paylaş: