Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

VMware vCenter 5.1 Kurulumu ve Mantığı

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
362 Görüntüleme
(@MustafaKURU)
Gönderiler: 388
Honorable Member
Konu başlatıcı

S.A. Arkadaşlar dün itibariyle

Normal
0

21

false
false
false

TR
X-NONE
X-NONE

HP DL380p GEN8 2x8GB E-52620 P420i SFF 750 wPS server ve Windows 2012 Std. Ed. satın aldım ve üzerinde sanallaştırma teknolojisi yapacağıı belirttim satın aldığım şirket isterseniz VMware vCenter 5.1 üzerine MS Server 2012 yi kurabileceklerini belirttiler ve o şekilde geldi BT odasına yerleştirdikten sonra gerekli bağlantıları yaptım ve  bana verdiği ip adresi, username ve password ile vSpehe Client i indirdikten sonra bağlantıyı gerçekleştirdim yalnız bizim lab ortamında sanallaştırma bu şeklide değildi 🙂 makinaya ilk önce normal server işletim sistemi kurardık akabininde WMvare kurar sonra iso ile sanal makinalar oluştururduk ne güzel çalışırdı 🙂 hiçbirşey zaman kaybı değil ama lab. ortamında yaptığımız işlemlerin herhangi bir gerçekliliği yokmuş gibi hissetim şuanda ve hislerimde yanılıyormuyum ? Mantık olarak şöyle yapılmış diye düşünülüyorum VMware vCenter 5.1 boot yapılmış ve yüklenmiş ve yükleme sırasında ip adresi verilmiş ve https:\\ ile vSpere indirilip RD ile gerekli disk ram gibi ayarlardan sonra MS windows server 2012 yüklenmiş sanki ? Gerçi bugün bütün günümü buna ayırdım ama yinede sizlerin de bu düşüncelerimdeki değerli fikirlerinizi merak ediyorum teşekkürler.

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:"Normal Tablo";
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-priority:99;
mso-style-qformat:yes;
mso-style-parent:"";
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin:0cm;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:11.0pt;
font-family:"Calibri","sans-serif";
mso-ascii-font-family:Calibri;
mso-ascii-theme-font:minor-latin;
mso-fareast-font-family:"Times New Roman";
mso-fareast-theme-font:minor-fareast;
mso-hansi-font-family:Calibri;
mso-hansi-theme-font:minor-latin;
mso-bidi-font-family:"Times New Roman";
mso-bidi-theme-font:minor-bidi;}

Gönderildi : 14/02/2013 13:40

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2209
Illustrious Member

Eskiden dediğiniz gibi işletim sistemi üzerine sanallaştırma katmanı kuruluyordu bu çok performanslı bir şey değildi şimdi ise direk hypervisr katmanı üzerinden işlemler yapılıyor.

Gönderildi : 14/02/2013 14:28

(@MustafaKURU)
Gönderiler: 388
Honorable Member
Konu başlatıcı

Thank u dude ... Bol araştırma çokça makale okuduktan sonra ben geç kalmışım sanallaştırmaya maliyet ve bütçe olmayınca kim ne yapmış nasıl olmuş artı temmellik olunca kaçınılmaz son.

Gönderildi : 20/02/2013 19:47

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2209
Illustrious Member

Evet son yıllarda sanallaştırma teknolojileri çok sık güncelleniyor. Sıkı takip etmek gerekiyor.

Gönderildi : 20/02/2013 19:53

Paylaş: