Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Xenserver 3x Yönetim Sorunu

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
322 Görüntüleme
(@SalihPALA)
Gönderiler: 67
Estimable Member
Konu başlatıcı

Selamlar, 

Xenserver üzerinde çalışan veya uzmanlık seviyesinde olan arkadaşları burada bulabilir miyim bilmiyorum. Vmware ve Hyper-v üzerinde çalıştım şu ana kadar fakat şu an için ufak bir sorunum mevcut. Elimde mevcut bir yapı üzerinde xenserver kurulu ve kontrol edebildiğim kadarıyla  aşağıdaki gibi bir yapısı olan sunucu var. Anladığım kadarıyla eski bir xenserver versiyon. Bu nedenle xencenter ile bağlantı kuramıyorum. İçerisinde 4-5 adet sanal sunucu var linux yapısı ve bunlara da erişim sağlayamıyorum. Amacım içerisindeki sanal sunuculara bağlanmak veya xencenter erişimi sağlayabilmek. Xencenter ile erişim sağlayabilirsem birçok sorunu çözmüş olacağım, yok bu sürümde erişim sağlayamıyorsam sadece bağlanabildiğim ana sunucunun konsolu üzerinde ayrıntılı yönetim için komut arşivi gerekiyor. Bu konuda epeyce dökümantasyon aradım fakat hep farklı şeyler ile karşılaştım. Bu konuda bilgisi olan varsa beni yönlendirebilirse çok sevinirim.

release : 2.6.26-1-xen-amd64

version : #1 SMP Fri Mar 13 21:39:38 UTC 2009

machine : x86_64

xen_caps : xen-3.0-x86_64 xen-3.0-x86_32p

cc_compiler : gcc version 4.3.1 (Debian 4.3.1-2)

cc_compile_by : waldi

cc_compile_domain : debian.org

cc_compile_date : Sat Jun 28 09:32:18 UTC 2008

İyi çalışmalar.  

Gönderildi : 02/02/2013 17:41

(@SalihPALA)
Estimable Member
Konu başlatıcı

konum hala up durumda. 

Gönderildi : 03/02/2013 01:13

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

hosta ssh ile bağlanabiliyorsun sanırım ? XAPI servisini bir kontrol edebilirmisin çalışıyormu ?

Gönderildi : 03/02/2013 02:57

(@SalihPALA)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Öyle bir servis mevcut değil gözüküyor ana host üzerinde. XAPI nedir diye baktığımda sanallaştırma platformuna arayüz/management sağlayan ara birim olduğunu gördüm tabi eğer yanlış değilse. Sanırım bunu kurmak gerekiyor. İşin ilginç tarafı aşağıdaki linkte birden fazla arayüz olduğunu gördüm. rastgele birini kurmak istemiyorum sunucu zarar görmesin içindeki sanal suncularla beraber diye. Bu noktada tavsiye alabilir miyim ? (tabi doğru yoldaysam)

http://xen.org/community/vendors/XCPProjectsPage.html

Gönderildi : 03/02/2013 10:58

Paylaş: