Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hyper-V ve Fiziksel Network

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
653 Görüntüleme
(@zekieren)
Gönderiler: 216
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar; Hyper-V üzerinde çalışma yaparken Hyper-V rolüne kurmuş olduğum sanal makine ile fiziksel ağdaki makineler ile bağlantı kuramıyorum ve ağa ping dahi atamıyorum "destination host unreachable" hatası alıyorum, ayrıca kurmuş olduğum sanal makinede (XP), network kartı gözükmüyor, oysaki Hyper-V kurduğum Server 2008 R2 makinemde virtual network açılmış durumda ve buradan ağdaki makinelere ping atabiliyorum, yaptığım konfigürasyonlar şöyle :

- VMvare 8 üzerine kurulmuş Server 2008 Enterprise R2

- Server 2008'de 2+1 tane NIC   

1) 192.168.5.1

2)  192.168.2.101   > Bu NIC'i Hyper-V'a atadım (external olarak) > VM üzerinde "Bridged" olarak tanımladım

-   Virtual Network (Hyper-V kurulunca gelen)

- Hyper-V içine kurulmuş Windows XP makine (ağ kartı gözükmüyor) 

İstediğim tam olarak sanal makinemi 192.168.2.X olan network ile iletişimi sağlayıp, internete çıkarabilmek, bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim, şimdiden teşekkürler...

Gönderildi : 28/01/2013 18:21

(@m-hakancan)
Gönderiler: 1866
Noble Member

Merhaba,

Açıkcası VMware üzerine Hyper-V kurmayı neden seçtiğinizi çok anlayamadım. Eğer sanal çalıştırabiliyorsanız direk Hyper-V kurmanız çok daha performanslı çalışmanızı sağlayacaktır.

Windows Xp için Integration Services kurulumunu yaptınız mı? Bunu Hyper-V Management konsolunda ilgili sanal makineye konsol yardımı ile bağlandıktan sonra Action--> Insert Integration Services Setup Disk seçeneğini kullanmanız yeterli olacaktır.

Hyper-V üzerinde iki Network Adapter türü vardır. Bunlar,

• Network Adapter: Çalışmak için Integration Services diskine ihtiyaç duyar. PXE gibi network üzerinden imaj atılmasını desteklemez.
  • Legacy Network Adapter: Intel in bir network kartının simüle edilmesidir. Integration Services e ihtiyaç duymadığı için PXE gibi network üzerinden imaj atılması için kullanılabilir. Ancak emülasyon yapıldığından ek işlemci gücü harcamaktadır.

Kolay gelsin...

Gönderildi : 28/01/2013 18:34

(@zekieren)
Gönderiler: 216
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Hakan Bey;

Verdiğiniz bilgi çok faydalı oldu, dediğiniz gibi service'i kurunca sorunum çözüldü, yardımınız için çok teşekkür ederim.

Gönderildi : 28/01/2013 23:31

(@m-hakancan)
Gönderiler: 1866
Noble Member

Rica ederim, iyi çalışmalar...

Gönderildi : 29/01/2013 12:33

Paylaş: