Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Vmdk Silme Problemi

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,129 Görüntüleme
(@ozancangogus)
Gönderiler: 16
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar;

Elimde Esxi 4.0 yüklü bir server var.Yer sıkıntısı yaşıyorum ve bende yer açmak için vmdk yı başka bir server'a taşıdım serverın için de kalan kullanmadığım bu vmdk dosyasını silmek istiyorum fakat bir türlü beceremedim.Direk data store dan silmek istediğim de Eror caused by file hatası alıyorum. Veeam Backup programı ile data store ın içine girip ordan da silmek istediğim zaman Cannot delete file hatası alıyorum.

Konu hakkın da yardımınıza ihtiyacım var. Şimdi den teşekkürler. 

Gönderildi : 21/01/2013 13:58

(@ersincan)
Gönderiler: 975
Illustrious Member

Merhabalar, taşıdğınız VMDK dosyasını sanal sunucu özelliklerinden eski diski çıkartıp eklediniz mi ? Disk üzerinde halen I/O olabileceğinden dolayı hata alıyor olabilirsiniz.

Gönderildi : 21/01/2013 16:32

(@ozancangogus)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Ersin bey merhaba;

Kusura bakmayın ama tam olarak anlayamadım. 

Gönderildi : 21/01/2013 17:06

(@ersincan)
Illustrious Member

Merhaba, sizin sorunuzdan bir sanal sunucuda bulunan vmdk dosyasını başka bir datastore 'a kopyaladığınızı anlıyorum. Çünkü taşıma işlemi yapsaydınız zaten silme gereksiniminiz olmayacaktı. Şimdi bu diski silmek istiyorsunuz ve silemiyorsunuz. Eğer sorunuzu doğru anladıysam, ilgili disk halen daha sanal makinanın bir parçası olduğu için datastore üzerinden silemiyorsunuz. Silmek istediğiniz diski öncelikli olarak sanal makian özelliklerine girerek kaldırmalısınız.

Açılan pencereden ikinci seçeneği seçerseniz VMDK dosyanız kalıcı olarak silinecektir

Saygılarımla

Gönderildi : 21/01/2013 22:19

(@ozancangogus)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Tekrardan merhaba;

🙂 Sanırım problemim bu değilmiş.Servisleri yeniden başlattım düzeldi.İlgilendiğiniz için yine de çok teşekkür ederim Ersin bey.

http://kb.vmware.com/selfservice/microsites/search.do?language=en_US&cmd=displayKC&externalId=1003490

Gönderildi : 22/01/2013 15:51

(@ersincan)
Illustrious Member

Geçmiş olsun.

Gönderildi : 22/01/2013 21:37

Paylaş: