Forum

WMware 9 CPU Hatası...

Bildirimler
Hepsini Temizle

WMware 9 CPU Hatası.

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
337 Görüntüleme
(@AliKuzey)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Selam arkadaşlar bilgisayarıma WMware 9 kurdum ilk önce memory hatası falan verdi ama onu config.ini dosyasından hall etdim şimdiki sorun ise bu   The CPU has been disabled by the guest operating system. You will need to power off or reset the virtual machine at this point. Araştırdım BİOS dan enable yapmak lazımıymış ona bakdım zaten enable hatta disable diye bir seçenek yok zaten. Bu konuda bana yardım ede bilecek kardeşlerim acil yardımınıza ihtiyacım var, saygılar.

Gönderildi : 15/01/2013 21:32

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

İşlemcinizin sanallaştırma desteği olmayabileceği gibi kurulu sisteminiz 32 bit olabilir. Veya Sanal açarken 32 bit sistemde 64 bit sanal oluşturmaya çalıştığınızdan desteklemiyor olabilir.

Gönderildi : 15/01/2013 23:09

(@AliKuzey)
Active Member
Konu başlatıcı

BIOS ayarlarına bakılırsa sanallaştırma desteği var kendi sistemin 64 bit sanalda 32 ve 64 her ikisin denedim ama olmuyor. Hocam başka neden kaynaklanıyor ola bilir bu problem?? googlede aradım bayağı kişide bu sorun var ama net bir cevap yok.

Gönderildi : 15/01/2013 23:35

(@AliKuzey)
Active Member
Konu başlatıcı

Hocam çok teşekkür ederim yardımınız için bende windows 7  32 bit miş onun için olmuyormuş sayenizde hall etdim bir daha teşekkür ederim.

Gönderildi : 16/01/2013 01:04

Paylaş: