Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Vmware Esxi 5.1 Ücretsiz Versiyon Hakkında.

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
425 Görüntüleme
(@emrahaltingoller)
Gönderiler: 52
Trusted Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhabalar.

Vmware esxi 5.1 + iSağlam bir sunucu ile sanallaştırma uygulaması yapacağım.

İlk etapta ücretsiz sürümü kullanmayı planlıyoruz. Ve Vmware workstation üzerinde denemelerime devam ediyorum.

5.1 kurup ücretsiz sürüm için keyimi tedarik ettim. Gayet yeterli bazı uygulamalar mevcut. sınırsız fiziksel cpu ve çekirdek, 8vcpu ve 32 gb fiziksel ram sınırlaması bize yeter şimdilik.

Lakin web client için kasmaya başladım.

Yanlız bu webclient uygulaması ücretsizmi... Neden soruyorum web client kurmadan sso istedi kurdum daha sonra register kısmına gelince vcenter servedan bahsetmeye başladı. Register işlemini yapamadım. İso dosyasındaki vcenter server kurulumunu yapmak aklıma geldi, key istiyor....

Bu arada mevcur server2008 r2 üzerine kurarken sso'yu bir domain hatası alıyorum. Active directory kurulu ama bir domain yok. Active directory çalıştığı içinmi bu hatayı veriyor anlayamadım. vmware workstation üzerinde kurulu olan 2008'de active directory yoktu.

İyi Forumlar.

Gönderildi : 15/01/2013 21:03

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

Active Directory zorunlu. Web client ta ücretli diye biliyorum. 

Gönderildi : 16/01/2013 14:20

(@emrahaltingoller)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Evren bey active directory zorunlu demişsizni ama active directory çalışan sisteme kuramıyorum, active directory kurulu olmayan yerde kurabiliyorum.

Active directory kurulu ve çalışan yerde kurulumu yapmak için durdurmam falanmı gerekiyor. 

Gönderildi : 16/01/2013 14:49

(@S.AhmetTasova)
Gönderiler: 341
Reputable Member

Arkadaşlar merhabalar.

Vmware esxi 5.1 + iSağlam bir sunucu ile sanallaştırma uygulaması yapacağım.

İlk etapta ücretsiz sürümü kullanmayı planlıyoruz. Ve Vmware workstation üzerinde denemelerime devam ediyorum.

5.1 kurup ücretsiz sürüm için keyimi tedarik ettim. Gayet yeterli bazı uygulamalar mevcut. sınırsız fiziksel cpu ve çekirdek, 8vcpu ve 32 gb fiziksel ram sınırlaması bize yeter şimdilik.

Lakin web client için kasmaya başladım.

Yanlız bu webclient uygulaması ücretsizmi... Neden soruyorum web client kurmadan sso istedi kurdum daha sonra register kısmına gelince vcenter servedan bahsetmeye başladı. Register işlemini yapamadım. İso dosyasındaki vcenter server kurulumunu yapmak aklıma geldi, key istiyor....

Bu arada mevcur server2008 r2 üzerine kurarken sso'yu bir domain hatası alıyorum. Active directory kurulu ama bir domain yok. Active directory çalıştığı içinmi bu hatayı veriyor anlayamadım. vmware workstation üzerinde kurulu olan 2008'de active directory yoktu.

İyi Forumlar.

Vcenter birden fazla ESX sunucuyu yönetmeyi sağlayan yazılım ki bu senaryoda size lazım değil.Sizin ESX sunucuyu yönetmeniz için Vsphere Client Yüklemeniz gerekir ki oda ücretsizdir.SSO derken olayı açabilrimisiniz konu başka yere kaymış 

Gönderildi : 17/01/2013 01:07

(@emrahaltingoller)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Web client kullanmak istiyorum işin özeti o. web client için single sign on istiyor. onuda kurunca register edebilmek için vshpere server kurulumunu istiyor onuda kurmak isteyince key istiyor. aldığım ücretsiz exsi keyini istemediği kesin. web client dolaylı yoldan ücretlimi yani...

ben tek ve ücretsiz sürüm esxi server'ımı web arayüzü ile yönetmek hepsi bu. 

Gönderildi : 17/01/2013 02:14

Paylaş: