Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Üzerinde Hyper-V Olan Server'ı Domaine ekleme

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
339 Görüntüleme
(@OsmanSahin)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba, 

Bir kobi de kurmak üzere bir Server 2012 üzerinde Hyper-V Rolumuz mevcut ve  içerisinde bir Domain Controller, File Server vs. var. Benim merak ettiğim bütün bunları host eden Hyper-v serveri domaine ekleyebiliyor muyum? Ekleyebiliyorsam da nasıl? 

Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.  

Gönderildi : 14/12/2012 20:46

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4301
Co-Helper

Ekleyebilirsiniz ancak mantıklı değil. Sanal da ki Domain'e aynı host'u eklemeyi düşünüyorsunuz. Domain member, DC'den önce açılmış olacak.
Login problemi yaşadınız restart gerekebilecek ne yapacaksınız peki.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 14/12/2012 22:29

(@OsmanSahin)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

yanıtınız için teşekkür ederim. Müşterinin istediği bir case olduğu için çok fazla yapabileceğiniz bir şey olmuyor fakat bir şekilde eklenmemesi için ikna ettim. domaine ekleme yolu Core olarak kurmak mümkün ayrıca bunun bir makaleside mevcut. Fakat burada istenilen Core versiyonu değildi ve demo ile bunun zor olacağını gösterdim. Tekrardan teşekkürler. 

Gönderildi : 18/12/2012 17:31

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

domaine almanızın herhangi bir sakıncası olacağını düşünmüyorum. kullanıcının her hyper-v manager açtığında domain user ve şifresini girmesinden daha iyidir.

herhangi bir sorun çıkardığında hala lokal kullanıcı adı ve şifresiyle giriş yapabiliyor olacaksınız.

Gönderildi : 19/12/2012 04:37

Paylaş: