Bildirimler
Hepsini Temizle

Citrix Yedekleme Hakkında  

  RSS
Murat YORULMAZ
(@muratyorulmaz)
Üye

Merhaba,

Firmamız içerisinde XenApp 6.5 kullanıyoruz. Farm'da 6 tane 2008 Server R2 var. 3 tanesi sanal 3 taneside fiziksel makina üzerinde kurulu. SQL server farm'ın dışında bir fiziksel makina üzerinde kurulu. Data collector olarakta sanal makinalardan biri ayarlanmış durumda. Herhangi bir sorun olmasına karşı yedekleme kullanmak istiyorum. Yani Sanal makinaların olduğu fiziksel makinada sorun olduğunda sadece 3 tane fiziksel makina ayakta kalıyor ve data collector down durumda oluyor. Farm Zone bölümünde fiziksel makinalarda 2 tanesini "Most Preferred" olarak seçtim bu bir yöntem midir? Nasıl bir yedekleme ya da nasıl bir ayar yapmalıyım ki sistem böyle bir durumda sorunsuz devam etsin. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

 

Alıntı
Gönderildi : 08/12/2012 21:38
Tolga Anıt
(@tolgaanit)
Üye

Data collector u dediğiniz şekilde yedekleyebilirsiniz. 3 tane virtual xenapp düşütüğünde fiziksellerden sistem çalışacaktır.

Bu arada Web interface i nereye kurdunuz? web interface inde yedekli olması gerekiyor

CevapAlıntı
Gönderildi : 12/12/2012 11:54
Murat YORULMAZ
(@muratyorulmaz)
Üye

Merhaba,

Web Interface Data Collector da kurulu aynı zamanda fiziksellerden 1 tanesinde de kurulu. O fiziksel server aynı zamanda Most Preferred olarak seçtiğim makinalardan biri. Yani Data Collector down durumda olduğunda most preferred olan fiziksel makinaya hem web interface üzerinden ulaşabilir hemde data collector görevini devralabilir doğrumudur?  

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/12/2012 00:21
Tolga Anıt
(@tolgaanit)
Üye

web interface uzerinden de Yedekliklik saglamalisiniz. datacollector yedekliliginizde sorun yok

CevapAlıntı
Gönderildi : 16/12/2012 20:40
Murat YORULMAZ
(@muratyorulmaz)
Üye

Merhaba Hocam,

Virtual makinalar haricinde fiziksel diğer makinaların 2 tanesinde de web interface kurulu ve sisteme de oradan giriş yapılabiliyor. Bilgilendirme için teşekkür ederim.

İyi Çalışmalar. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 20/12/2012 22:32
Paylaş: