Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

qnap459U+ üzerinde sql sunucusunun yavaş çalışma sorunu

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
371 Görüntüleme
(@BarisKemiksiz)
Gönderiler: 150
Estimable Member
Konu başlatıcı

Elimde Qnap459U+ bir nas cihaz var bunu iscsi olarak sunucumun ikinci ethernetine bağlayıp var olan sql sunucumun vhd dosyasını buraya koydum fakat kullanıcılar neredeyse isyan noktasına geldi yavaşlık sebebiyle üzerinde 4 adet 3 TB sata disk mevcut raid 10 olarak çalışıyor.Aynı vhd dosyasını fiziksel sunucmun kendi hdd sine kopyalayıp çalıştırdığımda performans düzeliyor bütün qnap cihazlarda bu problem varmı yoksa benim yapılandırmam ile ilgili bir sorunmu bu yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler. 

Gönderildi : 26/10/2012 21:03

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

QNAP üzerindeki diskler SATA. Sunucudakiler SAS disklerdir. Performans farkı yaşamanı normal karşıladım.

Gönderildi : 28/10/2012 00:19

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Elimde Qnap459U+ bir nas cihaz var bunu iscsi olarak sunucumun ikinci ethernetine bağlayıp var olan sql sunucumun vhd dosyasını buraya koydum fakat kullanıcılar neredeyse isyan noktasına geldi yavaşlık sebebiyle üzerinde 4 adet 3 TB sata disk mevcut raid 10 olarak çalışıyor.Aynı vhd dosyasını fiziksel sunucmun kendi hdd sine kopyalayıp çalıştırdığımda performans düzeliyor bütün qnap cihazlarda bu problem varmı yoksa benim yapılandırmam ile ilgili bir sorunmu bu yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler. 

Raid5 daha hızlı çalışacaktır, birde sunucudan qnap üzerine bir dosya kopyalayın bakalım kac mb/s ile data kopyalıyacak.

Gönderildi : 28/10/2012 00:57

Paylaş: