Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Vmware ESXI 5.0 Cluster yapısına Convert Hk;

11 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
435 Görüntüleme
(@ozansimsek)
Gönderiler: 514
Prominent Member
Konu başlatıcı

Selam Arkadaşlar,

Vmware ESXI 5.0  2 node'lu Cluster(High Av.) oluşturulmuş bir yapıya sonradan makina convert etmeye çalıştığımda "a general system error occurred internal error" hatası alıyorum. Convert edebilmem için acaba HA yapısını bozmam mı gerekiyor? Çünkü HA'den bağımsız olan node' a convert edebiliyorum.

Tşkler... İyi Çalışmalar...

Gönderildi : 07/09/2012 13:49

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

Selam Arkadaşlar,

Vmware ESXI 5.0  2 node'lu Cluster(High Av.) oluşturulmuş bir yapıya sonradan makina convert etmeye çalıştığımda "a general system error occurred internal error" hatası alıyorum. Convert edebilmem için acaba HA yapısını bozmam mı gerekiyor? Çünkü HA'den bağımsız olan node' a convert edebiliyorum.

Tşkler... İyi Çalışmalar...

Convert'in bu işlem ile bir ilgisi yoktur.Hatayı tam olarak nerede nasıl alıyorsunuz detaylı bilgi verirmisiniz?

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 07/09/2012 16:42

(@mustafakasikci)
Gönderiler: 811
Noble Member

Vmware Converter ile ESX üzerinden direk olarak convert etmeyi veya power on yaptıktan sonra sunucunun içerisine agent kurulumu yaparak almayı deneyin. 

Olmuyorsa Sanal Makineyi kapatıp datastore içerisinden sunucunun klasörünü download edip cluster içerisine dahil bir hostun diskine upload edin. Daha sonra Add to inventory diyerek sanal makineyi çalıştırın ve Cluster'a ekleyin.

Mustafa. 

Gönderildi : 08/09/2012 23:01

(@ozansimsek)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar, sunucunun içerisinede ya da başka bir makine üzerindende convert etmeyi denedim. Sonuç aynı. Hatayı tam olarak destination (yani esxi sunucunun) bilgilerini girdikten sonra en sonra finish dediğim anda almaktayım. Tşkler...

Gönderildi : 10/09/2012 14:03

(@tolgaasik)
Gönderiler: 383
Illustrious Member

Merhaba;

Sunucunun adını değilde , ip bilgilerini yazıp tekrar deneyebilir misiniz?

İkincisi de sanallaştırmayı çalıştırdığınız sunucuda mümkünse lokal admin account kullanın.

Saygılarımla.

Gönderildi : 10/09/2012 19:59

(@ozansimsek)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Sunucunun adını değilde , ip bilgilerini yazıp tekrar deneyebilir misiniz?

İkincisi de sanallaştırmayı çalıştırdığınız sunucuda mümkünse lokal admin account kullanın.

Saygılarımla.

Selamlar, söylediklerinizi denemiştim, üstad... zaten direkt vcenter ın ip sini verip buraya convert etmelisin diye msj veriyor. vcenter ı gösterince yukarıda yazdığım hatayı almaktayım...

Gönderildi : 11/09/2012 14:29

(@tolgaasik)
Illustrious Member

Peki , sanallaştırmak istediğiniz makine üzerinden ESXI host'lara 902 , vCenter'a 443 portlarından erişebiliyor musunuz?

Gönderildi : 12/09/2012 00:32

(@ozansimsek)
Prominent Member
Konu başlatıcı

merhaba, ortamda tüm portlar açık. acronis ile imajını aldım. ondada invalid parameters diye bir hata alıyorum. halbuki ilgili sürümü destekliyor converter... linux bir sunucu... bu sunucuyu sanallaştırırken de ha ya dahil olmayan bir esxi 'e Error: Unable to clone the volume mounted on '/boot' from '192.168.1.169'. hatası veriyor...

Gönderildi : 12/09/2012 12:59

(@ozansimsek)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar, yukarıda belirtmiş olduğum sorun esxi sunucuların ve vcenter'ın dns kayıtları girilerek çözülmüştür.

Convert ederken ne kadar ip yazsakta içeri atarken sanırım isim çözmeye çalışıyor.

Bilginize..

İyi Çalışmalar... 

Gönderildi : 04/10/2012 02:55

(@tolgaasik)
Illustrious Member

Geri bildirim için teşekkürler.

Gönderildi : 06/10/2012 01:58

(@gokhanbiyikoglu)
Gönderiler: 31
Eminent Member

Ayni sorun bende de olmustu vcenter converter'in 4.3 versiyonu ile cozmustum... 

Gönderildi : 06/10/2012 12:05

Paylaş: