Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Yeni VMWare Workstation 9 ve Fusion 5 Release Not

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
487 Görüntüleme
(@mesutguven)
Gönderiler: 60
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

VM dediğimizde aklımıza ilk gelen ürünlerden biri olan VMWare ailesinden VMware Workstation 9 bugün (23.08.2012) release edildi.
Versiyon 8'e göre arayüzünde köklü bir değişiklik görünmesede, incelendiğinde beklentileri karşılar gayet güzel özelliklerle beraber gelmiş.
Aşağıda, yeniliklerinden bazı başlıkları paylaşıyorum. Detaylarını incelemek isteyen arkadaşlar bu linki tıklayarak inceleyebilirler.

• Windows 8 Desteği
  • Windows 8 İşletim sistemine sahip tabletler üzerinde çalışan Windows 8 Metro arayüzü için Multi-Touch desteği
  • Linux Guests için OpenGL desteği
  • Oluşturulan sanal makineleri şifreleme, özelliklerini değiştirmeyi engellemek için şifre belirleme
  • Sanal makineleri platformlar arası sürükle bırak desteği
  • USB 3.0 Desteği ve USB port engelleme
  • Herhangi bir plugin ihtiyacı duymaksızın web browser üzerinden workstation'a erişim yeteneği
  • Guest İşletim Sistemi Listesinde Hyper-v desteği
  • %40 ' a varan performans ve enerji tasarrufu gibi daha birçok yenilikle beraberinde getiriyor.

Herkese kolay gelsin,

Gönderildi : 23/08/2012 14:00

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Güzel bilgi için teşekkürler.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 23/08/2012 14:13

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

Çok güzel özelliklerle gelmiş, en kısa sürede indirip test etmek istiyorum. yararlı bilgileriniz için çok teşekkür ederim. iyi çalışmalar

Gönderildi : 23/08/2012 18:38

(@tolgaasik)
Gönderiler: 383
Illustrious Member

Güzel özellikler eklenmiş, paylaşım için sağolun.

Gönderildi : 23/08/2012 23:03

Paylaş: