Forum

Esx servera bağlant...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Esx servera bağlantı hatası

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
695 Görüntüleme
(@KadirSagoglu)
Gönderiler: 11
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar öncelikle merhaba ve iyi bayramlar.

Esx servera bağlanmakta sıkıntı çekiyorum. Ortamda Vcenter yok. Benim bilgisayarıma yükü Vsphare ile esx e bağlanıyorum. Ortamda 3 tane esx server var ikisinde sorun yok. Aldığım hata mesajı "vsphere client could not connect to "ip" an unknown connection error occurred". İnternnette baya bir araştırdım hiçbiri işe yaramadı bir bağlanıyorum bir bağlanamıyorum. Sebebi nedir nasıl düzeltebilirim esx i kapatmadan?

Ayrıca herhangi bir program kullanmadan içindeki sanal bilgisayarları başka bir servera taşıma şansım var mı?

Gönderildi : 21/08/2012 15:28

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18029
_

Bağlanamadığınız Esx ip adresine ping attığınızda durum nedir?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 21/08/2012 18:53

(@KadirSagoglu)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Bağlanamadığınız Esx ip adresine ping attığınızda durum nedir?

Ip'de bir sıkıntı yok. Ip atabliyorum ve süresinde bir sıkıntı yok.

Ekleme: Esx'den network testi yaptığımda hepsi fail veriyor. Ancak herhangi bir bilgisayardan esx e pimg atabiliyorum. Tüm dns, gateway,subnet ayarları doğru.

Gönderildi : 21/08/2012 20:56

(@burakvardar)
Gönderiler: 495
Honorable Member

Merhaba management agent restart eder misiniz?

Ardından network tarafınıda bir restart edin derim.

Selamlar.

Gönderildi : 22/08/2012 01:10

(@KadirSagoglu)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba management agent restart eder misiniz?

Ardından network tarafınıda bir restart edin derim.

Selamlar.

İkisinide yaptım sonuç aynı.

Gönderildi : 22/08/2012 10:59

(@burakvardar)
Honorable Member

ssh açıp, ssh ile bağlanmayı dener misin? root password de bir sorun olabilir mi?

Gönderildi : 22/08/2012 13:10

(@KadirSagoglu)
Eminent Member
Konu başlatıcı

ssh açıp, ssh ile bağlanmayı dener misin? root password de bir sorun olabilir mi?

Putty kullanarak bağlanmayı deniyorum ama network error: connection timed out hatası veriyor. Serverda SSH enable görünüyor.

Şu anda pingde atamıyorum. Server üzerinden restart management network denedim durduruyor ama başlatamıyor.

Gönderildi : 22/08/2012 13:31

(@burakvardar)
Honorable Member

Bi çakışma falan olmasın? vlanlar varsa tanımlayın..

Kabloyu kontrol edin... basit bi şekilde çözülecek yani, sorunu kablodan başlayarak çözmeye çalışın...

Kablo, ip, vlan, acl şeklinde gidin, kullanılmayan başka bir ip vererek deneyin...

İyi çalışmalar...

Gönderildi : 22/08/2012 19:25

Paylaş: