Forum

freebsd kurulum aşa...

Bildirimler
Hepsini Temizle

freebsd kurulum aşamasında boot problemi

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
368 Görüntüleme
(@OzgurDiri)
Gönderiler: 46
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar

Pfsense çalışması için yanlış bilmiyosam bilgisayarda freebsd yülkü olması gerekiyor. Bunun için freebsd proggramını kurmaya çalışıyorum ama bir türlü freebsd cdsi ile bilgisayarı boot ederek başlatamıyorum. Herşeyi denedim bıos ayarlarını yaptım jumper ayarlarını yaptım. master olarak cd romu gösterdim. windows cdsini boot edebiliyorum fakat freebsdyi birtürlü kuramıyorum.kurmaya çalıştığım pc intel P4 2Gb ram sata diskli bir bilgisayar.

Aynı işlemleri amd işlemcili bir makinada da denedim olmadı. freebsd programını hem intel için hemde amd için olanını indirdim olmuyor olmuyor olmuyor. biyerlerde bişey unutuyorum.. Yardımcı olursanız sevinirim. 

Gönderildi : 20/08/2012 17:59

(@murataydin)
Gönderiler: 1517
Noble Member

Basit bir yöntem ama Cd'yi değiştirmeyi denediniz mi ?

Gönderildi : 22/08/2012 12:36

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

pfsense için öncesinde freebsd kurulumu gerekmiyor 

sanırım sizin okuduklarınızdan yada duyduklarınızdan biraz kafanız karışmış , PfSense FreeBSD tabanlı bir işlteim sistemidir

Pfsense Cd'si ile boot edip kurulum yapmanız yeterli  

Gönderildi : 22/08/2012 12:47

(@OzgurDiri)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Onu da denedim pfsense i de boot edemiyorum...İşlemciye göre de indirdim bişey değişmiyor...İntelde de denedim amd işlemcidede...Windows cd den boot ediyor fakat pf sense boot edemiyorum..

Gönderildi : 22/08/2012 13:19

(@murataydin)
Gönderiler: 1517
Noble Member

Farklı bir versiyon indirip deneyin

Gönderildi : 22/08/2012 13:36

(@mehmetparlakyigit)
Gönderiler: 495
Honorable Member

pfsense için öncesinde freebsd kurulumu gerekmiyor 

sanırım sizin okuduklarınızdan yada duyduklarınızdan biraz kafanız karışmış , PfSense FreeBSD tabanlı bir işlteim sistemidir

Pfsense Cd'si ile boot edip kurulum yapmanız yeterli  

Vasvi beyin dediği gibi Pfsense Freebds tabanlı bir firewall çözümüdür. Uygun pfsense imajını indirerek yeniden cd ye yazdırmayı deneyiniz. İndirdiğiniz veya temin ettiğiniz imagede problem olabilir.

http://www.pfsense.org/mirror.php?section=downloads

iyi çalışmalar 

Gönderildi : 22/08/2012 13:40

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Onu da denedim pfsense i de boot edemiyorum...İşlemciye göre de indirdim bişey değişmiyor...İntelde de denedim amd işlemcidede...Windows cd den boot ediyor fakat pf sense boot edemiyorum..

pfSense iso'sunu cd ye dogru yazmıyor olabilirmisiniz ?

http://windows.microsoft.com/tr-TR/windows7/Burn-a-CD-or-DVD-from-an-ISO-file

http://www.petri.co.il/how_to_write_iso_files_to_cd.htm

adreslerindeki ornekleri kontrol edebilirsiniz bu konuda

iyi çalışmalar

Gönderildi : 22/08/2012 13:44

(@OzgurDiri)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar yardımlarınız için teşekkür ederim...uzun uğraşlardan sonra boot etmeyi başardım....Vasfi arkadaşın tavsiye ettiği program power iso ile yazdırdım cd yi ve başka pc den yazdırdım..oldu...Sanırsam benim pc de yüklü olan AVG anti virüs programı da boot dosyasını tehtit olarak görüp cd ye yazarken dosyayı siliyor.. Bilgi olarak ta bunu aktarmak istedim....

İlgine teşekkür ederim arkadaşlar... 

Gönderildi : 24/08/2012 01:20

Paylaş: